Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Złoto – czy będzie beneficjentem globalnego zamieszania?, 7.05.2019r.

Podziel się postem:

 

Na wykresie CFD na złoto (FGOLD) dobrze widać, że ostatni minimalnie niższy od poprzedniego dołek z 2 maja nie został potwierdzony przez dzienne oscylatory. Chwilę później kruszec otrzymał dość korzystny splot informacji w postaci wyraźnego skoku globalnej awersji do ryzyka po tweetach Trumpa wywracających rynkowe oczekiwania, co do podpisania umowy handlowej z Chinami. Dodatkowo agencje zacytowały też słowa narodowego doradcy ds. bezpieczeństwa, który dał do zrozumienia, że USA mogą przedstawić „pokaz siły” w konflikcie z Iranem. John Bolton podbił tym samym ryzyko dla rozwiązania militarnego, które mogłoby jeszcze bardziej skomplikować sytuację na Bliskim Wschodzie. Wieczorem strona chińska potwierdziła jednak wolę do kontynuacji rozmów handlowych z USA, przez co emocje na rynkach nieco się wyciszyły.

Na wykresie FGOLD widać jednak, że cofnięcie notowań jest minimalne, co może sugerować kontynuację trendu wzrostowego. W komentarzu dla rynku FX zwróciłem uwagę, że Chińczycy mogą pozwolić rynkom kupić nieco czasu i być może przygotować się na trudny okres z wyższą awersją do ryzyka. W takiej sytuacji złoto teoretycznie może zachowywać się lepiej, chociaż pewną przeszkodą może okazać się równie silny dolar.

 

FGOLDDaily.png

Wykres dzienny FGOLD

 

Technicznie patrząc, ważną kwestią może być teraz to, czy ewentualna podaż będzie w stanie zepchnąć notowania poniżej wsparcia przy 1275 USD. Im dłużej będziemy pozostawać ponad tym poziomem, tym większe będą szanse na sforsowanie oporu przy 1290-1291 USD.

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz