Analizy

Złoto – analiza średnioterminowa, 27.07.2014r.

Podziel się postem:

W mojej ocenie na wykresie złota dochodzi do korekty po czym rynek ma szansę kontynuować trend wzrostowy zapoczątkowany od poziomu 1180.

Sesja piątkowa uformowała formację świecową na poziomie 50% fibo ostatniego wzrostu i w teorii na tym poziomie ma prawo zakończyć spadek korekcyjny. Jednak dopuszczalne a nawet wskazane jest pogłębienie ostatnich dołków do poziomów 1270-1280, gdzie przebiegają wsparcia poziome oraz fibociego.

Na wykresie oznaczyłem dwa możliwe scenariusze:

  • pierwszy dotyczy dokończenia korekty osiągając zakładane poziomy cenowe,
  • drugi zakłada zakończoną korektę i rozpoczęcie nowego ruchu wzrostowego.

Dla scenariusza drugiego, sygnałem technicznym będzie przebicie okolic 1330 pkt.

Przy pogłębieniu dołków, sygnał przyjdzie w innym miejscu i zależeć będzie od przyszłych ruchów.

 

Golddzienny

 

Zapraszam na indywidualne szkolenia Analizy Technicznej. Jak widać po moich wpisach, które robię w momencie wystąpienia sygnałów (nie jak większość serwisów po fakcie lub pisząc dwojakie analizy, które po czasie można dopasować do każdego scenariusza), że na giełdzie można zarabiać.

Oczywiście nie wszystkie analizy są zyskowne (proszę pokazać mi traderów, którzy posiadają 100% swoich zagrań) i również nie wstydzę się o tym pisać ponieważ do tego służą STOPY.

Przeczytałem ok 27 książek o tematyce giełdowej i analizie technicznej i po długim czasie doszedłem do wniosku, że sukcesem do stabilnego zarabiania oprócz solidnych technik, są dyscyplina i stosowanie SL. Prawdopodobnie wielu z Was o tym słyszało i traktuje mało poważnie te słowa.

A jednak …

Trader, który posiada skuteczność na poziomie jedynie 30% – zarabia stabilnie przyzwoite pieniądze,

skuteczność na poziomie 50% oznacza bardzo duże zarobki, zaś powyżej 50% skuteczności to wynik znakomity.

 

Zatem dobre techniki, plus dyscyplina i odpowiednie zasady zarządzania kapitałem to klucz do sukcesu. Dojrzały Trader powinien zatoczyć koło i powrócić do początków poszukiwania wiedzy, gdzie leżą największe sekrety handlu często pomijane przez adeptów tej sztuki z uwagi na swoją prostotę.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz