Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

ZEW bez większego wpływu na euro, 15.10.2019r.

Podziel się postem:

 

Niemiecki indeks ZEW mierzący nastroje wśród tamtejszych analityków nie wypadł w październiku, tak słabo jak sądzono – w relacji do września stracił -0,3 pkt. schodząc do -22,8 pkt. Spodziewano się odczytu na poziomie -27,3 pkt. Niemniej słabo wypadł subindeks oceny bieżącej sytuacji, który w zasadzie wpisał się w prognozy spadając do -25,3 pkt. z -19,9 pkt. przy szacowanych -26 pkt.

W efekcie rynek nie potrafi znaleźć pozytywnego przekazu dla euro w dzisiejszym odczycie. Reakcja jest neutralna. Wydaje się, że większy wpływ na euro zdają się mieć obawy związane z ryzykiem eskalacji wojny handlowej pomiędzy USA, a Unią Europejską. Na razie nie ma informacji nt. rozmów pomiędzy stronami, które mogłyby zapobiec wdrożeniu amerykańskich ceł z dniem 18 października.

Wykres EURUSD pokazuje, że rynek nie ma siły zebrać się w górę i może opadać pod własnym ciężarem. Mocne wsparcie to 1,0990, które może być testowane. Ważne wydarzenie dzisiaj, to październikowy odczyt indeksu New York FED Mfg. o godz. 14:30.

 

 

EURUSDDaily_maly.png

Wykres dzienny EURUSD

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz