Analizy

Zerknijmy na wykres FW20 i wig20, interwał dzienny, 24.07.2014r.

Podziel się postem:

Dzisiaj chciałbym napisać krótko o polskiej giełdzie. Mianowicie zamieścić wykres kontraktów terminowych FW20 oraz samego indeksu wig20.

 

Spowolnienie wzrostu oznaczać może wakacyjny nastrój, jak również zbliżające się opory na rynku. Obie przyczyny mają swoje odzwierciedlenie w obrotach i wolumenie. Brak obrotów to brak chęci do kontynuacji ruchu zgodnego z wcześniej obranym kierunkiem. Zatem zalecam uważać na symptomy przesilenia i pilnowania poziomów.

 

FW20.

Na wykresie oznaczyłem strefę wsparć. Nie świadczy to o zmianie trendu lub sygnału sprzedaży. Jest to jedynie poszukiwanie oporów na wykresie, czyli miejsc gdzie cena będzie miała problemy z kontynuacją trendu (odwrócenie lub chwilowe zatrzymanie). Wiele będzie zależało od zachowania rynku w tych rejonach.

 

FW20d2407

 

Wig 20.

 

Na wykresie indeksu sytuacja wygląda analogicznie. Powolne wspinanie na spadających obrotach. Trudno doszukiwać się przyczyn niskiej aktywności inwestorów jak tylko okres wakacyjny i urlopowy. Nie mniej jednak warto mieć zaznaczone na wykresie opory na ewentualność ataku podaży.

 

wig200d2407

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz