Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Zagraniczna spółka dnia- The Coca-Cola Company (NYSE), 22.05.2018r.

Podziel się postem:

 

Symbol: KO.

Przedmiot działalności: producent napojów.

 

Kurs nowojorskiego akcjogramu KO znajduje się w krótkoterminowej konsolidacji w zakresie 42,56 – 41,45 USD, oscylując horyzontalnie dopiero od 12 sesji. W poprzednich miesiącach notowania niniejszego waloru zniżkowały spod silnego oporu 46,71 USD w stronę długofalowej strefy popytowej 40,86 – 38,62 USD. Z drugiej strony oscylacje przedstawionego akcjogramu ograniczone są wznoszącymi liniami czteroletniego kanału Pitchforka, który wpisuje się w znacznie dłuższy, ponad ośmioletni kanał hossy. Jego górne ograniczenie sięga w rzucie pionowym okolic 50 USD.

Linia RSI aktualnie jest w okolicy 47 pkt., natomiast dopiero przebicie na północ bariery 70 punktów powinno oznaczać wstęp do fazy przesilenia. Pamiętajmy również, że dla popytowej strony transakcji znacznie bardziej ryzykowne jest na walorach KO zejście linii RSI poniżej dolnej bariery 30 punktów, co niejednokrotnie sygnalizowało wstępowanie do tendencji osłabiania kursu.

W układzie dziennym mamy do czynienia z próbą przesilenia wzrostowego wg CCI. Krótkoterminowy impuls wzrostowy jest również poparty wg najszybszych średnich r-MMA i układzie DMI / ADX. Z drugiej strony bardzo ważną rolę odgrywa wsparcie 38,62 USD, zabezpieczając przed nieoczekiwanym rozwinięciem się silnej fali spadkowej.

 

Waluta notowań: USD;

Opór: 42,78 – 46,71;

Wsparcie:  41,86 – 40,86 – 38,62;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: wstępujący trend wzrostowy.

 

1kousDaily.png

2kousDaily.png

 

Michał Pietrzyca

Dm Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz