Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Zagraniczna spółka dnia – Microsoft Corp., 15.02.2018r.

Podziel się postem:

 

Zagraniczna spółka dnia – Microsoft Corp.

 

Symbol: MSFT

Przedmiot działalności: programowanie systemów operacyjnych, ich rozwój i licencjonowanie, usługi serwisowe, rozwiązania dla biznesu, serwery, urządzenia EDD, programy na urządzenia mobilne i inne

Opis: Spółka MSFT ma za sobą doskonałe 12 miesięcy. W skali roku akcje MSFT są droższe o 43,58 procent, gdy indeks S&P500 zyskuje 15,45 procent. Relatywnie dobra postawa spółki przeniosła się na notowania bieżącego roku, w którym MSFT zyskuje 6,66 procent, gdy S&P500 rośnie o ledwie 0,94 procent. Porównanie notowań w skali miesiąca ujawnia, iż MSFT poddał się korekcie, ale w momencie budowania odbicia stał się jedną ze spółek, które są lokomotywą na rynku odrabiającym straty.

Technicy odnotują, iż przez blisko rok wykres spółki MSFT poruszał się w kanale wzrostowym, który skończył się wybiciem górą i przyspieszeniem trendu wzrostowego. Impuls związany z wybiciem z kanału wyniósł cenę akcji w rejon 95,62 USD, gdzie pojawiła się dynamiczna korekta sprowadzająca spółkę w rejon 83,44 USD. Cofnięcie wyniosło blisko 13 procent, co przy stale obowiązującym trendzie wzrostowym było korektą zachęcającą popyt do powrotu na rynek. Wykres sygnalizuje, iż kupujący kontrują na wsparciach, z których ważnym jest luka w strefie 83,56-78,00 USD. Częścią popytowej odpowiedzi jest obrona średniej z 50 sesji, która wcześniej działała już jako skuteczne wsparcie. Uzupełnienie układu o połamaną linię korekty i sygnały kupna na wskaźnikach pozwalają na tezę, iż na wykresie MSFT pojawia się potencjał powrotu w rejon 95 USD. Spekulujący będą chronili kapitał zleceniem obronnym na wyżej wspomnianych wsparciach.

Waluta notowań:

USD Opór: 95,62 – 91,70;

Wsparcie: 83,56 – 83,44 – 78,00;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: słaby trend wzrostowy

msftusDaily-1.pngmsftusDaily-2.png

 

Adam Stańczak

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz