Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Zagraniczna spółka dnia – Intel Corporation, 21.02.2018r.

Podziel się postem:

 

Symbol: INTC

Przedmiot działalności: światowy lider w sektorze nowych technologii. Producent mikroprocesorów używanych do produkcji komputerów i urządzeń przenośnych

Opis: Spółka Intel porównywana z rynkiem benchmarkowanym indeksem S&P500 zachowuje się lepiej od średniej. W skali roku akcje drożeją o 30,36 procent, gdy rynek zyskuje 14,83 procent. Perspektywa year-to-date nie wygląda równie mocno, ale dzięki wczorajszemu umocnieniu o 1,67 procent można mówić o porównywalnej kondycji z rynkiem. Od początku roku S&P500 rośnie o 1,6 procent, gdy INTC zyskuje 1,03 procent. Dopiero porównanie z indeksem Nasdaq Composite ujawnia, iż Intel jest relatywnie słabszy w tym roku – Nasdaq Composite zdołał zyskać już 4,79 procent.

Układ sił na wykresie spółki potwierdza dobrą kondycję INTC. Przez kilkanaście miesięcy wykres poruszał się w kanale wzrostowym. Wybicie górą z kanału sygnalizowało przyspieszenie w trendzie, ale też radykalny wzrost optymizmu, który domagał się korekty. Rynek cofnął się do górnego ograniczenia luki w strefie 42,76 – 40,83 USD. Wsparcie w tym rejonie jest umacnianie górnym ograniczeniem pokonanego kanału. Aktywność popytu na wsparciach sygnalizuje, iż blisko 17-procentowe cofnięcie z rejonu 50,51 USD w rejon 42,04 USD zostało potraktowane w kategoriach zachęcającej korekty i rynek czeka teraz decyzja o kierunki wybicia z około 8-dolarowej konsolidacji. Układ ADX/DI sygnalizuje brak trendu, a wysoko położone popularne oscylatory sprzyjają raczej przedłużeniu konsolidacji niż szybkiemu marszowi w rejon 50 USD. Technicy będą więc szukali swojej szansy na cofnięciach z założeniem przedłużenia trendu bocznego. Średniookresowy układ sprzyja oczekiwaniu na test oporów zalegających w rejonie 50 USD.

Waluta notowań: USD

Opór: 50,51 – 50,00;

Wsparcie: 42,76 – 40,83;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: trend boczny

intcusDaily-1.pngintcusDaily-2.png

 

Adam Stańczak

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz