Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Zagraniczna spółka dnia – General Motors, 25.07.2018r.

Podziel się postem:

 

Przedmiot działalności: amerykański koncern przemysłowy znany z produkcji samochodów osobowych i dostawczych oraz silników okrętowych

Opis: spółka GM oglądana przez pryzmat zmian rocznych na tle rynku jawi się jako poruszająca się razem z benchmarkiem. W skali 12 miesięcy akcje GM rosną o 14,5 procent przy wzroście S&P500 o 14,2 procent. Potrzeba spojrzenia na notowania w perspektywie year-to-date, by dostrzec relatywnie słabszą postawę GM. Od początku roku akcje motoryzacyjnej spółki straciły 1,8 procent, gdy S&P500 zyskuje 5,5 procent. Uwzględniając tożsamość zmian w perspektywie rocznej i relatywną słabość w perspektywie year-to-date, można mówić o domknięciu się scenariusza powrotu do średniej i przejściu w fazę szukania nowego układu.

Układ sił na wykresie spółki kształtowany jest przez dwie tendencje – średniookresową i krótkookresową. W pierwszej spółka porusza się w szerokiej konsolidacji, której centralnym punktem są dwa szczyty tworzące podparcie dla linii oporu zalegającej pod poziomem 45 USD oraz linia trendu wzrostowego. Krótsza perspektywa sygnalizuje lokalny trend spadkowy, który został zamieniony w konsolidację. Klasyczne odczytanie układu jako ruch/konsolidacja/ruch sygnalizuje zagrożenie kolejną falą spadkową i test linii trendu. Jednak niskie położenie oscylatorów sprzyja wybiciu górą z lipcowej konsolidacji, co przeniesie uwagę rynku na test rejonu 45 USD. Spotkanie ceny ze średnimi z 50 i 200 sesji oraz możliwość przeniesienia średniej szybszej na wolniejszą będzie wskazaniem powrotu pozytywnego momentum na wykresie spółki. Uwzględniając ryzyka spadkowe technicy będą szukali swojej szansy z blisko stawianymi zleceniami obronnymi.

Waluta notowań: USD

Opór: 40,00 – 40,50 – 45,00

Wsparcie: 38,86 – 38,70 – 37,50

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI/ADX: trend boczny

gmusDaily-1.png

gmusDaily-2.png

 

Adam Stańczak

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz