Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Zagraniczna spółka dnia- CBS Corporation (NYSE), 16.05.2018r.

Podziel się postem:

 

Symbol: CBS.

Przedmiot działalności: firma produkująca i dostarczająca do widzów na całym świecie wiodący w przemyśle mediowym kontent.

 

Akcje CBS poruszają się w ramach średnioterminowego trendu bocznego. Bardzo krótkoterminowo natomiast mamy wg średnich r-MMA zainicjowanie trendu wzrostowego, który wspiera umiarkowane kupno widoczne na DMI/ADX. Kurs znajduje się poniżej ważnego oporu 57,17 USD i zyskuje 14,47% względem rocznych minimów. Jeśli walor CBS wybije się z zakresu 60 – 50 USD to wówczas przesłanie z DMI będzie miało o wiele ważniejszą wagę niż obecnie, poparte także zbieżnością na CCI / ADX.

Powyżej przedstawiony zakres kursowy pozwala zachować dynamiki wzrostowe na liniach CCI / RSI i wynika ze sprzężenia dwóch przeciwstawnych sił, które mocują się na bazie formacji sprzedaży wg szerokiej struktury cenowej Price Action oraz wg falowania w górę najszybszych średnich Guppy’ego, przy braku dystrybucji na STS czy RSI. Z jednej strony mamy zatem stabilizację kursu i lekkie zwyżkowanie, ale z drugiej strony blokowanie kursu akcji CBS oporami 55,69 – 57,17 USD oraz zrzucanie w rejon najszybszych, niebieskich średnich r-MMA. Bardziej cierpliwi inwestorzy powinni pominąć opcję wzrostową po połamaniu ww. oporów i wyczekiwać na obniżone notowania, gdy RSI zawróci spod okrągłej bariery 50 punktów.

 

Waluta notowań: USD;

Opór: 55,69 – 57,17;

Wsparcie: 53,45 – 51,18;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: umiarkowany trend wzrostowy.

1cbsusDaily.png

2cbsusDaily.png

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz