Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Zagraniczna spółka dnia- CBS Corporation, 9.10.2018r.

Podziel się postem:

 

Symbol: CBS.

Przedmiot działalności: firma produkująca i dostarczająca do widzów na całym świecie wiodący w przemyśle mediowym kontent.

 

Akcje CBS poruszają się w ramach średnioterminowego trendu bocznego. Bardzo krótkoterminowo natomiast mamy wg średnich r-MMA zainicjowanie trendu wzrostowego, który wspierany jest przez początkowe, pro-popytowe zależności  widoczne na wskaźniku DMI/ADX. Kurs znajduje się poniżej ważnego oporu 57,39 USD i zyskuje 20% względem rocznych minimów. Jeśli walor CBS wybije się z zakresu 60 – 50 USD to wówczas przesłanie z DMI będzie miało o wiele ważniejszą wagę niż obecnie, poparte także zbieżnością na CCI / ADX.

Powyżej przedstawiony zakres kursowy pozwala zachować dynamiki wzrostowe na liniach CCI / RSI i wynika ze sprzężenia dwóch przeciwstawnych sił, które mocują się na bazie formacji sprzedaży wg szerokiej struktury cenowej Price Action oraz wg falowania w górę najszybszych średnich Guppy’ego, przy zwyżkowaniu linii STS czy RSI. Z jednej strony mamy zatem stabilizację kursu i lekkie zwyżkowanie, ale z drugiej strony blokowanie kursu akcji CBS oporami 57,39 – 59,35 USD oraz zrzucanie w rejon najszybszych, fioletowych średnich r-MMA. Bardziej cierpliwi inwestorzy powinni pominąć opcję wzrostową po połamaniu ww. oporów i wyczekiwać na obniżone notowania, gdy RSI zawróci spod okrągłej bariery 50 punktów podobnie, jak miało to miejsce w okresie maj – wrzesień 2016 roku.

 

Waluta notowań: USD;

Opór: 57,39 – 59,35 – 63,85;

Wsparcie: 56,76 – 55,98 – 52,09 – 49,67;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: wstępujący trend wzrostowy.

 

1cbsusDaily.png

2cbsusDaily.png

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz