Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Za nami jeden z najgorszych miesięcy w historii rynków finansowych, 2.04.2020r.

Podziel się postem:

 

Bankier.pl podsumowuje, co taniało, a co drożało w czasie pierwszego uderzenia koronawirusowego krachu.

Wybuch wielkiego kryzysu w październiku 1929 r., szok naftowy w 1973 r., kryzys Azjatyckich Tygrysów, bankructwo Rosji, upadek Lehman Brothers i obawy o rozpad strefy euro… Do tej listy z całą pewnością można już dopisywać marzec 2020 r. i szok wywołany pandemią koronawirusa.
– Marzec 2020 r. na trwale zapisze się w pamięci inwestorów. Koronawirus jak walec przetoczył się przez niemal każdy rynek – akcji, obligacji, walut, surowców… Historyczne momenty obserwowaliśmy także na GPW, zarówno jeżeli chodzi o ruchy w dół, jak i w górę. Podsumowując pierwsze uderzenie koronawirusowego kryzysu chcemy zarówno przybliżyć sytuację osobom, które nie śledziły rynkowych wydarzeń dzień po dniu, jak i zostawić ślad dla przyszłych pokoleń inwestorów. Relacje z Wielkiego Kryzysu czy wydarzeń po upadku Lehman Brothers były pouczającą lekturą, tak też po latach będą traktowane opisy obecnego kryzysu – komentuje Michał Żuławiński, redaktor prowadzący dział Rynki.
W podsumowaniu omówione zostały wydarzenia na Giełdzie Papierów Wartościowych, giełdach światowych, rynku walutowym oraz surowcowym.

Pełny artykuł: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Koronawirus-na-gieldach-Rynkowy-kataklizm-w-marcu-2020-r-Podsumowanie-7852411.html

InfoWire.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz