Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie Towary, surowce

Wyprzedaż na rynku towarów, 28.05.2018r.

Podziel się postem:

Spadek cen towarów i silniejszy dolar ciążyły na handlu w regionie Azji i Pacyfiku przed poniedziałkowymi świętami w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Z kolei handel na kontraktach futures przebiegał dość spokojnie, co złagodziło presję rynkową. Ważne dane makroekonomiczne nt. inflacji i aktywności w tym tygodniu mogą przyhamować nieco aktywność inwestorów w dniu dzisiejszym.

 

Ropa naftowa, ruda żelaza i miedź zanotowały osłabienie w piątek wieczorem. Opory na wykresach ropy Brent, jak i WTI doprowadziły do spadków. Zapasy w USA wzrosły, a zgodnie z relacjami, OPEC przygotował się do zwiększenia produkcji. Obawy o perspektywy w przemyśle wyprzedzają kluczowe chińskie indeksy PMI i są pogłębiane przez umocnienie dolara amerykańskiego.

 

Europejskie i amerykańskie indeksy inflacyjne mogą teraz przyciągać uwagę inwestorów. W tym tygodniu czekają nas dane z UE, z Francji, Niemiec i Włoch, które będą miały kluczowe znaczenie. Potwierdzeniem utrzymującej się słabej inflacji mogą okazać się obligacje niemieckie i ogólne wsparcie cen aktywów. Dane dotyczące amerykańskich PCE i odczyty z amerykańskiego rynku pracy również mogą w dużej mierze kształtować myślenie rynkowe.

 

Indeks Australia 200 wyhamował w okolicy wsparcia na poziomie 6000. Dalsza presja na zapasy finansowe oraz spadające ceny metali i energii mogą doprowadzić do przełamania tego poziomu zapowiadając dalszą zniżkę.

CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz