Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Wyniki Enei i Pekao, 6.11.2019r.

Podziel się postem:

 

W trakcie wczorajszej sesji WIG20 zyskał 0,37% kontynuując impuls wzrostowy z poniedziałku. Wśród blue chipów najmocniejsze wzrosty zanotowały Alior, JSW i KGH. Obroty wyniosły 820 mln z czego 700 mln to WIG20. Ponownie również obserwowaliśmy dalsze napływy w kierunku rynków EM.
Podczas handlu w USA tamtejsze indeksy prezentowały mieszany obraz. SPX stracił 0,12%, podczas gdy DJI wyznaczył nowe ATH zyskując 0,11%. W górę szły m.in. sektory związane z finansami, podczas gdy pod presją znajdowały się nieruchomości.
Obrót w Azji przynosi wyczekiwanie na dalsze informacje z frontu negocjacji handlowych na linii USA-Chiny. Nikkei zyskuje 0,25% (13-miesięczne maksima), podczas gdy SSE Comp traci 0,4%, a B-shares zniżkują 0,53%.
Lokalnie poznaliśmy pakiet informacji z krajowych spółek: Grupa Enea szacuje, że miała w okresie I – III kwartał 2019 roku 892 mln zł zysku netto jednostki dominującej i 2.556 mln zł EBITDA – podała spółka w komunikacie, dotyczącym wstępnych wyników. Szacunkowy EBIT wyniósł w tym okresie 1.429 mln zł, a przychody netto sięgnęły 11.662 mln zł. Ponadto OFE PZU/PKO wysłały pismo do wzywającego sugerujące, iż obecnie oferowana cena jest zbyt niska. Wyniki szacunkowe opublikował również Libet jednak należy pamiętać, iż dane te obciążone są transakcjami jednorazowymi. Bank Pekao przedstawił wyniki za III kwartał 2019 r. Zysk netto wzrósł o 8 proc. r/r do 656 mln zł i był zgodny z oczekiwaniami analityków, ankietowanych przez PAP Biznes. Wynik odsetkowy zwiększył się o 10,6 proc. do 1,39 mld zł, a wynik z prowizji o 3,8 proc. do 643 mln zł. Koszty ogółem wzrosły o 1 proc. do 883 mln zł, a saldo rezerw zwiększyło się o 14 proc. do 176 mln zł.
Ponadto Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła decyzję o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności przez Lartiq Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, znane wcześniej jako Trigon TFI, wynika z wtorkowego komunikatu KNF. W konsekwencji warto obserwować zachowanie spółek portfelowych oraz notowań FIZ’ów.
W ujęciu rynkowym wczorajsze cofnięcie się notowań WIG20 sugeruje możliwy pullback. Niemniej teoretycznie jesteśmy w punkcie potencjalnej zmiany nastrojów wokół EM (zakończenie serii odpływów).
kalendarz.jpg
Konrad Ryczko
DM Boś
Podziel się postem:

Dodaj komentarz