Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Wszystkie oczy zwrócone na Westminster, 22.10.2019r.

Podziel się postem:

 

Rynki amerykańskie rozpoczęły tydzień pozytywnie, wracając wczoraj do swoich rekordowych poziomów. S&P 500 po raz pierwszy od miesiąca ponownie przekroczył poziom 3000, co jest przejawem dużego optymizmu w stosunku do sytuacji handlowej w USA i Chinach oraz lepszych niż oczekiwano wyników finansowych.  Larry Kudlow, główny doradca ekonomiczny prezydenta USA, pomógł rynkom, mówiąc, że poczyniono znaczne postępy w rozmowach i zwiększając perspektywę odłożenia grudniowych podwyżek taryf, jeśli postępy te będą kontynuowane w obecnym duchu.

Rynki europejskie również notowały dobrą sesję, ponieważ perspektywa braku porozumienia brexitowego oddaliła się, a niemiecki DAX zamknął się na najwyższych poziomach od ponad roku.

Funt w dalszym ciągu ignoruje obawy, że ostatnia umowa między Wielką Brytanią a UE może nadal być zagrożona po tym, jak wczorajsza prośba rządu o przeprowadzenie głosowania została odrzucona. W odpowiedzi rząd oświadczył, że opublikuje projekt umowy o wystąpieniu z myślą o przeprowadzeniu głosowania wieczorem. Otworzy w ten sposób perspektywę, że posłowie, mogą spróbować zmienić projekt ustawy, dołączając do niego poprawki, takie jak wymóg drugiego referendum. Powinni jednak uważać, aby nie zmarnować szansy, ponieważ sprawy mogą się jeszcze potoczyć w niekorzystnym kierunku, a rząd wciąż może również wycofać umowę. Nie zapominajmy, że Theresa May otrzymała początkowe przedłużenie jedynie do 12 kwietnia, zanim zostało ono przesunięte do 31 października.

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby UE znowu pozwoliła na przedłużenie na tak długi okres bez wyraźnego powodu, jak na przykład wybory powszechne, ponieważ jest tak samo zmęczona całym procesem jak wszyscy. Oznacza to również że każde przedłużenie może nastąpić dopiero 31 października, co pozwoli wywrzeć presję na posłów. Można się spodziewać, że UE mogłaby podjąć decyzję o krótkim przedłużeniu, zakładając, że porozumienie przechodzi przez Izbę Gmin, aby posłowie wykorzystali ten czas na uchwalenie niezbędnego prawodawstwa.

Perspektywa przedłużenia nadal wpływa pozytywnie na funta, który wczoraj osiągnął kolejne 5-miesięczne maksimum w stosunku do dolara amerykańskiego rosnąc powyżej poziomu 1,3000. Na ten moment, możemy ten poziom traktować jak krótkoterminowy szczyt, tym bardziej, że rynki niechętnie wychodzą wyżej, biorąc pod uwagę, że może czekać na jeszcze wiele zwrotów politycznych, zanim jakakolwiek umowa zostanie zrealizowana.

EURUSD – notowania kierują się na 1,1200 i 200-dniową MA, która może stanowić obecnie opór. Wsparcie znajduje się przy 1,1100, poniżej w okolicy linii trendu poprowadzonej po dołkach z tego miesiąca przy 1,1050 oraz na poziomie 1,0920.

GBPUSD – poziom 1,3020 stanowi obecnie krótkoterminową barierę i możemy oczekiwać odreagowania w kierunku 1,2840. Dopóki kurs znajduje się powyżej 1,2840, wciąż istnieje perspektywa wzrostów  w kierunku 1,3200.

EURGBP – presja spadkowa wciąż jest widoczna na euro, a przełamanie w dół 0,8570 otworzy drogę na 0,8410 i tegoroczne dołki. Odreagowanie mnie może przekroczyć 0,8715/20, jeżeli tendencja spadkowa ma zostać utrzymana.

USDJPY – 200-dniowa MA i poziom 109,20/30 powstrzymują obecnie dalsze wzrosty. Wsparcie znajduje się przy  107,50 oraz przy minimach z tego miesiąca w okolicy 106,50.

FTSE100 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 7 punktów do 7,170.

DAX – oczekiwany wzrost na otwarcie o 42 punkty do 12,790.

CAC40 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 10 punktów do 5,658.

Poprzedni artykuł>

CMC Markets świadczy usługi na zasadzie wyłącznie realizacji zleceń (execution only). Prezentowany materiał (niezależnie od tego, czy zawiera jakiekolwiek opinie) ma charakter informacyjny i nie uwzględnia osobistych okoliczności ani celów.

Żadna informacja w tym materiale nie jest, ani nie powinna być uważana, za poradę finansową, inwestycyjną lub inną poradę, na której należy polegać przy podejmowaniu decyzji.

Żadna z opinii wyrażonych w materiale nie stanowi rekomendacji CMC Markets lub autora materiału, że jakakolwiek inwestycja, instrument, strategia transakcyjna lub inwestycyjna, jest odpowiednia dla konkretnej osoby.

Materiał nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi zapewniającymi niezależność badań inwestycyjnych. CMC Markets nie podlega żadnym zakazom w zakresie rozpowszechniania tego materiału, jednak nie wykorzystuje zawartych w nim informacji przed jego publikacją.

 

CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz