Analizy

Weekend’owy przegląd analiz, 19.10.2013r. (poprawiony wpis z godziny 17.00)

Podziel się postem:

Około godziny 17.00 zamieściłem tę analizę z naniesionymi nieaktualnymi wykresami. Naprawiam mój błąd, który wynikał z problemów pobrania błędnych danych. W tej chwili zmodyfikowałem treść i zauktualizowałem wykresy.  Zapraszam do ponownego przeczytania wpisu weekendowego.

——————————————————————–

 

Ponieważ jutro jadę do Poznania prowadzić szkolenie analizy technicznej dla Pana Stanisławowa, w związku z tym dzisiaj dokonałem przegląd wykresów walut i towarów.

 

Wykresy złota, srebra, palladu i platyny zamieszczałem ostatnio wraz ze wskazaniami do wzrostów. Od ostatnich analiz mocno zyskały na wartości, zatem prognozy przebiegają zgodnie z planem i na tę chwilę nie wymagają komentarza z mojej strony. Postaram się napisać coś więcej w tygodniu na temat metali.

 

Na samym początku dzisiejszego wpisu podejmę walutę opisywaną przed dwoma tygodniami – EUR/SEK.

W analizie opisywane było ciekawe miejsce wsparć na poziomie 8.60 lub nieco wyżej. Od tamtego czasu widać znaczne umocnienie euro w stosunku do korony i co za tym idzie sowite zyski na tym „zagraniu”. Za nami dość ważny moment w postaci linii trendu spadkowego, po jego pokonaniu droga w kierunku szczytów otwarta.  Według mnie średnioterminowo również euro ma szanse dalej umacniać się.

Od wejścia widać już bardzo duży zarobek. Teraz wystarczy sukcesywnie podnosić stopa i cieszyć się rosnącymi zyskami.

 

eursek

 

EUR/GBP.

 

Kolejną parą walut jest EUR/GBP. Na wykresie narysowałem duży kanał spadkowy. Ciekawa konsolidacja zadziała się na dolnej linii naszego kanału, można by spekulować, że ktoś podbiera/akumuluje pozycje. Kolejno nastąpił wystrzał, który w mojej ocenie nie jest przypadkowy. Dodatkowo cena zdołała pokonać linię trendu spadkowego (być może fali C korekty ?).

W techniki generowania sygnałów nie ingeruję, każdy ma swoje, wskazuję jedynie miejsca nieprzypadkowe na wykresie dające szansę na odwrócenie trendu bądź tendencji ruchu. Czy będzie okazja pobrać pozycje na wzrost po korekcie, która możliwe że się zaczęła? Tego też uczę na szkoleniach.

 

eurgbp

 

Soja – wykres tygodniowy.

 

Analizujemy wykres tygodniowy.

Układ opisywałem już wcześniej. Nadal towar wygląda atrakcyjnie pod względem wzrostów. Pierwszy swing jest już wykonany po bardzo dużej przecenie i obecny ruch korekcyjny prawdopodobnie wytracił impet. Dodatkowo w ostatnim tygodniu powstała biała świeca, która utworzyła formację prowzrostową. Oczekujemy teraz na przebicie linii trendu w celu potwierdzenia wstępnego sygnału.

 

soja

 

W zasadzie to wszystko w analizie weekendowej. Jak widać moje wpisy nie ograniczają się do opisywania wydarzeń wigu 20 każdego dnia. Rynek giełdowy to dziesiątki walut, towarów, indeksów i innych walorów, na których można zarobić. Ostatnio skupiam się na większych ruchach i znacznie lepiej finansowo to wychodzi, przy niższych kwotach angażowanych na pozycję. Ponadto osoby pracujące mogą śmiało inwestować na giełdzie ograniczając się zaledwie do poświęcenia kilkunastu minut dziennie na przegląd wykresów.

 

Zauważyłem, że ostatnio coraz mniej czasu spędzam przed komputerem a wyniki są coraz lepsze. Dobra znajomość technik pozwala cieszyć się ze stabilnych zysków, czego szczerze każdemu polecam.

 

Polecam szkolenia AT indywidualnie z klientem lub on-line na skype podzieloną na lekcje (niedługo taką formę dodam do usług).

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz