Analizy

Weekendowe analizy wykresów walut: gbp/chf, nzd/jpy, chf/jpy i eur/cad, 20.03.2016r.

Podziel się postem:

Weekendowy wpis zacznę od przypomnienia wykresu pary walutowej gbp/chf.

W ostatniej analizie tego waloru wspominałem o wyczekiwanej przeze mnie korekcie do poziomów wsparć lokalnych i kontynuacji nowego ruchy trendowego w ramach układu odwracającego trendu ORGR. Wybicie szyi będzie potwierdzeniem sygnałów wstępnych i kierunku nowego trendu.

Wykres poprzedni.

gbpchfD

Na wykresie bieżącym (poniżej), widać realizację wcześniej założonego scenariusza. Teraz warto obserwować wykres w celu wyszukiwania sygnałów wstępnych. Potwierdza tych sygnałów przyjdą później zgodnie w opisem powyżej.

gbpchfagain

 

Nzd/jpy – interwał dzienny.

Na wykresie tej pary cena prawdopodobnie rysuje korektę (takie założenie przyjmuję na wstępie). Na wsparciu widać akcję popytową i dalsze losy trendu zależeć będą od pokonania oporów.

Oznaczyłem obszar konsolidacji wynikający z formacji świecowej – objęcia hossy. Wybicie wspomnianej strefy konsolidacji skutkować winno kontynuacją ruchu wzrostowego – jakiegokolwiek (nigdy nie zakładam rzędu nowego ruchu: niższego, wyższego itd. Takie zasięgi będzie można określać później).

nzdjpydzis

 

Chf/jpy – interwał dzienny.

O tej parze tylko kilka słów. Nastąpiło wybicie progu zmienności, na tyle aby wstępnie zakładać zmianę trendu.

Oczywiście jest to jeszcze nie potwierdzone kolejnymi wskazaniami i nie możemy sztywno brać pierwszych oznak tej zmian za pewnik (jeśli w ogóle na giełdzie istnieje jakikolwiek pewnik. Mimo wszystko handluję w sytuacjach kiedy widzę najwięcej możliwych sygnałów/wskazań do zajęcia pozycji a i tak ważna jest statystyka i zarządzanie kapitałem).

Przyszła korekta powinna dostarczyć więcej informacji, zatem poczekajmy jeszcze kila dni.

chfjpyD

Eur/cad – interwał dzienny.

Na koniec para na której wsparcia i opory doskonale odwracają tendencję ruchu. Liczę raczej na korektę w ramach fali C a co dalej … zobaczymy.

eurcadD

 

Na dzisiaj to wszystko. Za kilka dni postaram się napisać więcej o indeksach polskich. W ostatnim czasie obarczone było to większym ryzykiem z uwagi na zbliżający się dzień „trzech wiedźm”. W tym okresie często dochodzi do atechnicznych ruchów na giełdzie. Mimo to wskazałem i jak się okazało celnie, ciekawą sytuację subindeksu wig-energia. Opisałem powstanie sygnału kupna w całym sektorze energetycznym i kilku spółkek wchodzących w jego skład. Efekt jest taki że cały indeks jak i opisane spółki wzrosły już minimum 10%.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz