Analizy

Weekendowe analizy miedzi, AUD/CHF i NOK/SEK, 21.12.2014r.

Podziel się postem:

W ostatnim tygodniu miałem wiele pracy ale też udany tydzień na giełdzie. Analiz intra nie będę opisywał ale było kilka dobrych układów granych przeze mnie.

 

Dzisiaj opiszę analizy głównie długoterminowe.

 

Copper.

Na miedzi wiele pohandlowałem w ostatnim tygodniu. Agresywnie można było kupować na wsparciu oznaczonym niebieskim obszarem, zaś po przebiciu linii trendu odnowiłem pozycje. Oczywiście pozycje podług SL są relatywnie mniejsze. Wszystko w ramach stałego zaangażowania kapitału.

 

coppernowy

 

Miedź chciałbym widzieć w okolicach szczytu ale zapewne w poniedziałek trzeba będzie przesunąć sl na bardziej bezpieczny poziom. Najważniejsza jest ochrona kapitału.

Na wykresie roboczym widać kilka ciekawych sygnałów, które grałem i wsparcie poziome odbijające wielokrotnie cenę.

 

copperek

 

AUD/CHF – wykres dzienny i tygodniowy.

 

Na wykresie dziennym widzimy ładny sygnał wynikający z wybicia linii trendu spadkowego. Ja pobierałem pozycje z interwałów niższych. Na koniec tygodnia uzyskałem jedynie potwierdzenie moich zagrań, choć w następnych dniach powinna być kontynuacja ruchu. Dość dobrze wygląda formacja świecowa gwiazdy porannej po zsumowaniu ostatnich świec.

 

audchfd2112

 

Wykres tygodniowy sugeruje układ korekcyjny z bardzo dalekimi zasięgami w przypadku odbicia ceny. Jeśli analiza moja się powiedzie mamy wówczas okazję do „grubego” zarobku.

 

W tej chwili mój zysk to 81 pipsów, zaś zasięg to ponad 800 p. (oczywiście wartość podaję trochę żartobliwie ale z klasycznej analizy rzeczywiście tak wychodzi). Sygnały pochodzące ze świec tygodniowych muszą otrzymać jeszcze potwierdzenia.

Na tę chwilę mamy zatrzymanie ceny na poziomie wsparcia ważnego fibo i kilka innych wskazań moich technik autorskich. Jest to jedynie agresywny sygnał wstępny na wykresie tygodniowym (nie mylić z dziennym, który jest w układzie tygodniowym jedynie krótkoterminowym sygnałem kupna).

 

audchfw2112

 

NOK/SEK – analiza miesięczna.

 

Na koniec analiza waluty, o której wiele ostatnio pisałem a nie zaistniał ani razu sygnał techniczny.

Tym razem chciałem pokazać wykres miesięczny, gdzie widzę bardzo ładną okazję do zarobku. Początek fibo rozciągam od roku 1992 do szczytu z roku 2009 i od tamtego czasu cena notorycznie opada, kształtując bieżącą świecę na ważnym wsparciu. Do utrzymania świecy musimy poczekać do końca roku ale już teraz wygląda atrakcyjnie (oczywiście liczą się zamknięcia).

 

Pobrałem dwie pozycje po 0.2 Lota. Nie muszę chyba tłumaczyć, że przy takim sl pozycja nie może być z kosmosu,  mimo iż układ kusi swoją prowzrostową wymową. Mój target nie będzie ustawiany w okolicach szczytu, gdyż nie będę czekał kilku lat/miesięcy z powodu swapów na rynku lewarowanym (w tej chwili jest to 510 i 600 pipsów).

 

noksekmiesięczny

 

Dzisiaj dość nietypowe analizy. Gram na interwałach takich na jakich widzę moje ulubione setupy. Jeśli mam czas w ciągu dnia to handluję intra. Sam również pracuję wiec z czasem bywa różnie. Giełda natomiast daje niesamowite możliwości zarobku dodatkowego lub stałego jeśli ktoś zdecyduje się żyć z handlu. Wszystko zależy od komfortu psychicznego.

 

Od poniedziałku zaczynam przedświąteczne urlopowanie ale nie wiem czy będę miał czas aby posiedzieć przy komputerze. Trzeba kiedyś odpocząć, czego życzę sobie i państwu. Warto robić przerwy dla odświeżenia umysłu, zaś rynek i tak poczeka na nas i jak zwykle sytuacji inwestycyjnych będzie mnóstwo.

 

Co do polskich kontraktów terminowych fw20 i wig-u 20. Mam pewne sugestie i przemyślenia ale lepiej zaczekać kilka dni do wyklarowania się rynku po zmianie serii. No i co ważniejsze,  zbliża się okres świąt, który nie sprzyja wolumenowi.

 

 

Do końca roku nie udzielam szkoleń indywidualnych. Planuję trochę lenistwa i odpoczynku z rodziną. Jeśli spadnie śnieg to będzie miło, ponieważ planuję jazdę na nartach a jeśli nie?… to jeszcze lepiej.

 

Po nowym roku oczywiście wznowimy szkolenia.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz