Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

W okolicy południa: walka przy oporze 5012 punktów na kontraktach futures CAC40, 18.06.2020r.

Podziel się postem:

 

Na parkiecie we Frankfurcie widać wśród inwestorów odrobinę niechęci do ruchu kierunkowego na ryzykownych aktywach, gdyż uczestnicy rynku obawiają się rozprzestrzeniania wirusa z nowych ognisk zapalnych. Wczoraj mieliśmy wzrost liczby zakażeń w zakładzie Rheda-Wiedenbrück, który jest największym niemieckim przetwórcą trzody chlewnej Tönnies. Liczba dodatnich wyników testów wzrosła tam do 657. A przecież wynik ten był tylko pośredni, gdyż przeszło 7000 osób przebywa na kwarantannie. To tylko negatywny obraz – wycinek, którego rozwinięcie na całą Europę zaczynają coraz bardziej obawiać się inwestorzy, operujący aktywnie również na giełdach Londynu i Paryża.

Stąd wspomniana, rosnąca awersja do ryzyka i trudność w pokonywaniu nowych oporów na futures DAX czy pochodnych CAC40. Na kontraktach CFD paryskiego indeksu widać walkę graczy z oporem 5012 punktów. Niemniej FFR40 oscylują od przeszło 40 godzin w układzie wzrostowym, co przegięło wczoraj wyraźnie średnią SMA-50 na północ. To wzmocniło strefę popytową 4951 – 4929 punktów. Aczkolwiek cały czas trzeba mieć z tyłu głowy nasilające się ogniskowanie koronawirusa, którego nie da się tak szybko pokonać.

Pamiętajmy także, że inwestorzy nadal koncentrują się na perspektywach gospodarczych.  Ostatnio Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell zaapelował do Kongresu USA o dalsze wspieranie gospodarki dotkniętej pandemią korony. Na ten moment wydaje się to o wiele ważniejszym argumentem dla rynków akcji, dla pozycji na DAX, FFR40 czy FW20, niż granie na rosnącej awersji do ryzyka z powodu nowych ognisk Covid-19.

1130-FFR40.H1.png

Notowania CFD na CAC40 w ujęciu godzinowym.

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz