Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

W oczekiwaniu na dane z sektora usług, 6.11.2019r.

Podziel się postem:

 

Handel światowy był tematem tygodnia, a europejskie rynki akcji zakończyły dzień wczoraj wyżej ze względu na oczekiwania w poprawie relacji USA z Chinami. Premier Chin, Xi Jinping, poprosił kraje o wykorzystanie rozmów handlowych do promocji lepszych relacji. Słowa te padły w nawiązaniu do napięć między narodami, a Xi Jinping mówił o ich złagodzeniu przez dialog. Biorąc pod uwagę, że Pekin od ponad roku trwa w impasie z Waszyngtonem, jasnym jest, że słowa te skierowane są w stronę USA. Działania mówią głośniej niż słowa, dlatego kiedy USD zaczął być handlowany poniżej 7 względem juana, traderzy dostrzegli w tym ukłon Chin względem USA i polepszenie klimatu w kontekście umowy handlowej. Do tej pory, za każdym razem jak rozmowy między tymi dwiema stronami szły w złym kierunku, Pekin pozwalał na osłabianie się juana, dlatego też silniejszy juan dobrze wróży względem osiągnięcia porozumienia.

Wczorajsza sesja za oceanem była mieszana, DJI30 osiągnął nowy historyczny szczyt, podczas gdy SP500 zamknął się na marginalnym minusie. Finalne odczyty ISM z sektora nieprodukcyjnego za ostatni miesiąc wyniosły 54,7 i był to pozytywnie odebrany powrót z trzyletniego minimum osiągniętego we wrześniu na poziomie 52,6. Poprawa w tym segmencie wtóruje z poprawą w produkcyjnym ISM opublikowanym pod koniec zeszłego tygodnia. Łącząc to wszystko razem z ostatnim raportem z rynku pracy, wydaje się, że obawy o stan amerykańskiej gospodarki maleją. Amerykański dolar zyskał wczoraj w odpowiedzi na informacje o rozmowach handlowych oraz nieprodukcyjnego ISM. Na finiszu minionego miesiąca FED obniżył stopę procentową, a na konferencji zostało wywarte wrażenie że nie będzie w najbliższym czasie dalszych obniżek, co jest widoczne na dolarze.

Odczyt PMI dla usług w Wielkiej Brytanii wyniósł 50, co oznacza zerowy wzrost w sektorze. Nie było to duże zaskoczenie biorąc pod uwagę, że Wielka Brytania miała opuścić UE z końcem miesiąca. Raporty z branży detalicznej w ostatnim miesiącu pokazały, że konsumenci ograniczają swoje wydatki, na wskutek mieszanki niepewności związanej z Brexitem oraz obaw o relacje handlowe. Biorąc pod uwagę, że Brexit został przesunięty do początku 2020 roku, możliwe jest, że sektor dalej będzie miał problem z rozwojem.

Między 9:15, a 9:55 zostaną opublikowane ważne dane dla strefy euro. Opublikowane zostaną ostatecznie odczyty usługowych PMI za październik. Hiszpania, Włochy, Francja oraz Niemcy opublikują swoje raporty, a oczekiwania są uplasowane na poziomach odpowiednio 52,8, 51, 52,9 and 51,2. Sprzedaż detaliczna w strefie euro oczekuje się, że wzrosła o 0,1% m/m. Dane zostaną podane o godz. 11:00.

EURUSD – kurs rośnie od początku miesiąca i przełamanie w górę 1,2000 może doprowadzić nas do poziomu 1,1249. Przełamanie w dół otwiera drogę na 50-dniową MA przy 1,1039.

GBPUSD – para pozostaje w ostatnim dość agresywnym trendzie wzrostowym, a przełamanie 1,3000 może poprowadzić kurs w kierunku 1,3178. Spadki mogą skierować notowania na 200-dniową MA, przy 1,2708.

EURGBP – kurs wciąż znajduje się w trendzie spadkowym, a przełamanie poniżej 0,8575 może otworzyć drogę na 0,8471. Jeżeli utrzymamy się powyżej 0,8600, możliwy będzie retest 0 8786.

USDJPY – dopóki utrzymujemy się powyżej 50-dniowej MA przy 107,80, celem może być 110,00. Powrót poniżej 50-dniowej MA może skierować notowania na 106,48.

FTSE 100 – oczekiwany spadek na otwarcie o 20 punktów do 7 368.

DAX – oczekiwany spadek na otwarcie o 10 punktów do 13 138.

CAC 40 – oczekiwany spadek na otwarcie o 10 punktów do 5 837.

Poprzedni artykuł>

CMC Markets świadczy usługi na zasadzie wyłącznie realizacji zleceń (execution only). Prezentowany materiał (niezależnie od tego, czy zawiera jakiekolwiek opinie) ma charakter informacyjny i nie uwzględnia osobistych okoliczności ani celów.

Żadna informacja w tym materiale nie jest, ani nie powinna być uważana, za poradę finansową, inwestycyjną lub inną poradę, na której należy polegać przy podejmowaniu decyzji.

Żadna z opinii wyrażonych w materiale nie stanowi rekomendacji CMC Markets lub autora materiału, że jakakolwiek inwestycja, instrument, strategia transakcyjna lub inwestycyjna, jest odpowiednia dla konkretnej osoby.

Materiał nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi zapewniającymi niezależność badań inwestycyjnych. CMC Markets nie podlega żadnym zakazom w zakresie rozpowszechniania tego materiału, jednak nie wykorzystuje zawartych w nim informacji przed jego publikacją.

 

CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz