Analizy

W grupie zamkniętej praca wre pełną parą. Analiza usdchf i gbpcad, 4.4.2014r.

Podziel się postem:

W ostatnią niedzielę do naszego grona na grupie dołączył Robert. Robert w tym dniu odbył u mnie szkolenie a moich technik oraz praktycznych elementów analizy technicznej.

Po kilku godzinach pracy teoretyczne i kilku godzinach praktyki widać, że uczeń szybko zrozumiał wszystkie założenia i nauczył się technik generowania sygnałów.

 

Na forum zamkniętym w tym tygodniu poruszaliśmy większość  walorów jakie posiadamy u brokera. Wiele cennych informacji wymieniamy między sobą a co najważniejsze każdy „podrzuci” ciekawy wykres, który można „zagrać” lub chociaż omówić. Tym samym uczestnicy mają tzw. burzę mózgów i pracę podzieloną na kilka osób. Zawsze łatwiej jest w grupie analizować niż samemu.

 

Poniżej wkleję kilka wykresów z poprawną analizą kolegi Roberta, przypominam nowego adepta sztuki inwestowania. Nadmienię przy okazji, że analiz w całości samodzielne są bardzo dobrej jakości i mimo, krótkiego stażu (5 dni) widać już wielki profesjonalizm.

 

GBP/CAD.

 

gbpcadh1robert

 

Tutaj doskonale nałożone są linie trendu i miejsce docelowe spadku. Wtrącę mały opis do sytuacji.

Istnieje możliwość pogłębienia lokalnego dołka jako brakująca podfala w fali 5 większej fali C. To już takie drobiazgi Elliotowe, jednak wsparcie właściwe jak najbardziej prawidłowe i te okolice mogą dać zarobić jeśli oczywiście wystąpi sygnał. Temu właśnie posłużyła ostatnia krótkoterminowa linia trendu.

 

USD/CHF.

Tutaj po wykończeniu fali spadkowej nastąpiło odbicie i obecnie przygotowujemy się do określania przyszłych oporów. Opory to jedynie strefy możliwych zmian i w miejscu ich wystąpienia poszukiwać będziemy sygnałów.

Widzimy jak Robert doskonale operuje linia trendu i kanałami, co jest  w mojej ocenie dobre narzędzie i zyskowne. Oczywiście analiza trendu i kilka autorskich narzędzi pozwala nabyć kompleksową umiejętność do zarabiania na giełdzie.

 

usdchfrobert

 

Brawo Robert, już teraz widać jak przydatną osobą jesteś w naszej grupie. Miło Cię witać.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz