Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

USDJPY – najbliższe dni będą bardzo ważne, 9.12.2019r.

Podziel się postem:

 

Im bardziej przyjrzymy się wykresowi USDJPY, tym bardziej dostrzeżemy budującą się strukturę spadkową. Ten tydzień może okazać się kluczowy, gdyż najpewniej testowana będzie siła strefy wsparcia pomiędzy 108,00, a 108,40. Na dziennym ujęciu MACD widać respektowaną już przez 3 miesiące linię spadkową trendu, która jednocześnie podkreśla silne dywergencje z notowaniami bazowymi (na początku grudnia USDJPY ustanowił przecież nowy szczyt w trendzie wzrostowym).

W zeszłym tygodniu niewykorzystana została szansa wybicia ponad 109,00, co mogłoby zanegować niepokojące sygnały na wykresie, jakie pojawiły się 2 i 3 grudnia. Teraz rynek oparł się o 108,40, ale trudno wskazać na jakieś sygnały płynące ze wskaźników, które mogłyby sugerować, że scenariusz spadkowy nie jest możliwy.

Spójrzmy w kalendarz na najbliższe dni. Teoretycznie USDJPY może być wrażliwy na posiedzenie FED w środę wieczorem. Tylko, czy FED na tyle zaskoczy „jastrzębim” przekazem, aby był on ważniejszy od strachu, który może się pojawić, jeżeli 15 grudnia wejdą w życie wyższe cła na chińskie produkty?

 

USDJPY

Wykres dzienny USDJPY

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz