Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Umocnienie dolara coraz wyraźniejsze, w odwrocie waluty Antypodów, 23.04.2018r.

Podziel się postem:

 

Widoczny już od kilku dni, a wskazywany w ostatnich raportach ruch wzrostowy na USD nabiera tempa. Dzisiaj tabela stóp zwrotu świeci się na zielono. Głównym wątkiem jest oczywiście widoczny wzrost rentowności amerykańskich obligacji – powstaje pytanie, czy tu nie dojdzie do jakiegoś przesilenia – które wymusza porównania perspektyw dla polityki FED na tle tego, co mogą robić inne banki centralne. Na tym tle słabo wypadają też waluty Antypodów, co widać dzisiaj w układach AUD/USD i NZD/USD. Zarówno RBA, jak i RBNZ jeszcze przed dłuższy czas pozostaną ostrożne – zmian w podejściu nie należy spodziewać się przez dobry rok, a może nawet dłużej.

Układ techniczny na AUD/USD jest jednoznacznie spadkowy w średnim terminie, chociaż teoretycznie nie można wykluczyć odbicia w krótkiej perspektywie.

 

AUDUSDWeekly.png

Wykres tygodniowy AUD/USD

 

Wyraźnie spadkowo wygląda też NZD/USD. Jesteśmy blisko testowania minimum z 21 marca b.r. przy 0,7152, którego złamanie potwierdzi koncepcję wybicia z potrójnego szczytu w rejonie 0,7394-0,7434. Alternatywnie można jednak wyrysować też koncepcję ponad 2-miesięcznej formacji flagi. Dolne ograniczenie dla tej formacji to okolice 0,7120. Wydaje się jednak, że w obecnej sytuacji fundamentalnej trudno będzie o uzasadnienie jej istotności…

 

NZDUSDDaily.png

Wykres dzienny NZD/USD

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz