Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Tygodniowa analiza PGNIG, 27.09.2019r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu Pgnig – interwał tygodniowy.

Może robię się monotematyczny w kwestii spółki PGNIG ale wypadałoby napisać kilka sów o tej spółce po zakończeniu tygodnia, gdzie wymiar świecy i jej lokalizacja ma znaczenie.

Najpierw wspomnę o wolumenie, który w ostatnich tygodniach rośnie (wykres tygodniowy). Są różne szkoły, wolumen rośnie na spadającym rynku i jest to naturalne ale jeśli wolumen wzrasta na rozwiniętym spadku, nie mówiąc o końcowym etapie spadku i tak samo wysoki wolumen widoczny jest przy świecach wzrostowych to już interpretacja jest nieco inna. Wzrost w końcówce spadków według mnie może być oznaką akumulacji. Ktoś umiejętnie „zbiera” akcje i każdy spadek traktuje jako okazje. Warto napisać jeszcze o ostatniej świecy spadkowej. Jest ona o znacznie mniejszym wolumenie co budzi moje wątpliwości co do dalszych spadków. Widać, że kto miał sprzedać to już sprzedał a kto miał kupić worki ma pełne.

Przedostatnia świeczka zatrzymała się idealnie na oporze pierwszym, który staje się dla mnie bardzo ważny.

Tyle o analizie wolumenowej, teraz czas na technikę.

 

Technicznie mamy przed sobą bardzo ważny opór składający się z kilku narzędzi (najważniejsze zachowuję dla siebie bez oznaczania na wykresie). Linia trendu jak widać trzyma cały rynek i jej pokonanie może być oznaką silnego wzrostu.

Do tego opór poziomy, bardziej ważny dla mnie, który da sygnał techniczny kupna. Zdaję sobie sprawę, że mowa jest o poziomach 5.05 – 5.15 a to pewnie z 5% od naszej ceny. W ujęciu tygodniowym, myślę że jest to wszystko do zrobienia w kilka tygodni a przy odrobinie szczęści i ogólnej atmosferze na giełdzie ruch ten może być bardziej dynamiczny.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz