Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Tydzień obfitujący w informacje z banków centralnych, 30.07.2018r.

Podziel się postem:

 

Kluczowe informacje z rynków: 

  • Japonia: Dynamika sprzedaży detalicznej w Japonii w czerwcu wyniosła 1,8% rdr w porównaniu do prognozowanych 1,6% rdr. 
  • Szwajcaria: Indeks instytutu KOF wyniósł 101,1 pkt. w lipcu wobec oczekiwań zakładających 101,5 pkt. 
  • Hiszpania: Inflacja HICP w Hiszpanii w lipcu wyniosła 2,3% rdr wobec oczekiwanych 2,4% rdr – pokazały dane szacunkowe. 
  • Szwecja: PKB Szwecji w II kwartale tego roku wyniosło 1% kdk i 3,3% rdr wobec oczekiwań odpowiednio 0,5% kdk i 2,6% rdr. 
  • Wielka Brytania: Podaż pieniądza M4 w Wielkiej Brytanii w czerwcu spadła o 0,3% mdm wobec oczekiwań wzrostu o 0,6% mdm. 
  • Wielka Brytania: W czerwcu liczba zaakceptowanych wniosków o kredyt hipoteczny w Wielkiej Brytanii wyniosła 65,6 tysięcy, czyli była nieco większa od oczekiwań, zakładających 65,5 tysięcy. 
  • Strefa Euro: Dane dotyczące koniunktury gospodarczej w eurolandzie były mieszane. Pozytywnie zaskoczył indeks nastrojów w gospodarce i w usługach, natomiast negatywnie – indeks nastrojów biznesu i producentów. Zgodny z oczekiwaniami był odczyt indeksu nastrojów konsumentów.

Naszym zdaniem: Początek tygodnia na globalnych rynkach walutowych jest spokojny. Wartość amerykańskiego dolara porusza się w poniedziałkowy poranek w wąskiej konsolidacji. Indeks BOSSAUSD utrzymuje się tym samym tuż powyżej poziomu 80 pkt.

Nieznaczne ruchy widać na głównych parach walutowych z amerykańskim dolarem. Notowania EUR/USD delikatnie rosną, pozostając jednak w okolicach 1,1660-1,1670 – i tym samym, wciąż poruszają się w kanale bocznym. Z kolei notowania USD/JPY pną się nieznacznie w górę i znajdują się dzisiaj rano w okolicach 111,00-111,10, również od paru dni tkwiąc w konsolidacji.

Dzisiaj rano pojawił się szereg danych makro z Japonii oraz z Europy, jednak nie miały one większego wpływu na sytuację na szerokim rynku walutowym. Inwestorzy żyją już bowiem nadchodzącymi wydarzeniami związanymi z działalnością banków centralnych. Ten tydzień będzie w nie obfitował.

Jutro kończy się dwudniowe spotkanie Banku Japonii, w środę oczekiwana jest decyzja amerykańskiej Rezerwy Federalnej dotycząca stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, natomiast w czwartek Bank Anglii zadecyduje o poziomie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii (i oczekiwana jest ich podwyżka). Informacje z banków centralnych – nawet jeśli nie będą znacząco odbiegały od oczekiwań – będą w największym stopniu wpływać na notowania walut w bieżącym tygodniu.

BOSSAUSDDaily_30.07.png

Wykres dzienny indeksu BOSSAUSD

 EURUSDDaily_30.07.png

Wykres dzienny EUR/USD

 USDJPYDaily_30.07.png

Wykres dzienny USD/JPY

 

Dorota Sierakowska

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz