Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Trwa wyciszenie, ciekawie producenci gier, KGHM i DAT (+32%), 10.03.2020r.

Podziel się postem:

 

Indeks największych spółek z GPW umiarkowanie zyskuje 1,13% przy obrotach na poziomie 322 mln złotych. Już od ponad dwóch godzin mamy płaskie wahania Wig20 w 15- punktowym przedziale. To stawia nas relatywnie na słabej pozycji wobec +3,6% na FTSE-100 czy +8,2% na indeksie z Aten. Mocno traci moskiewski RTS o 8,5% głównie z uwagi na ostatnie spadki cen ropy naftowej, która po południu zyskuje w ujęciu dziennym 10% w wersji WTI.

Wśród największych, krajowych spółek mamy ciekawe wyróżnienia na CDR (+2,8%), PKO (+2,3%) i KGHM (+5,9%), gdzie łączny obrót sięga 124 mln zł. Z mniejszych firm największe aktywności mamy na TSGAMES, PLAYWAY i 11BIT, przy czym średnia ich zmiana wskazuje +2,2% z łącznym obrotem rzędu 15 mln zł.

Na szerokim rynku bardzo byczo radzi sobie DATAWALK (+32%) przy 2,5 mln zł obrotów. Spółka opracowała rozwiązanie, które może proaktywnie identyfikować super-nosicieli i osoby narażone na zarażenie koronawirusem. Spółka podała, że „platforma DataWalk łączy miliardowe zestawy danych, pozwala na monitorowanie i korelowanie np. ruchu granicznego z zanonimizowanymi danymi urządzeń mobilnych oraz informacjami o zachorowaniach. W efekcie, w bardzo krótkim czasie można uzyskać informacje niezbędne odpowiednim służbom na szybkie dotarcie do chorych i zagrożonych oraz skuteczną prewencję”- podała spółka w komunikacie prasowym.

wyciszenie-FPL20.H1.png

Wykres FW20 w H1.

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz