Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Sytuacja techniczna na dolarze amerykańskim FUSD, 4.03.2018r.

Podziel się postem:

 

Analiza techniczna FUSD – interwał tygodniowy.

Ostatni sygnał podany w serwisie przeze mnie na tym walorze dotyczył sygnału spadkowego. Wówczas wskazałem dwa rodzaje sygnału: agresywny i techniczny. Jak widać od tamtego momentu spadek na tej walucie dokonał sporych spustoszeń. Oczywiście nie ma takiego kozaka, że cały spadek wyczekał, ja odpadłem znacznie wcześniej ale ważny jest zysk i tyle, zaś kolejnych okazji inwestycyjnych każdego dnia czy tygodnia jest mnóstwo.

 

Co teraz?

Wydaje się, że cały ruch spadkowy przyjął pięć fal i o ile elliott nie jest tutaj głównym czynnikiem podejmowania decyzji o zajęciu pozycji tak warto na niego zerkać w kontekście plany.

W ostatniej fali również dokonało się 5 podfal po czym widać większe odbicie.

 

Teraz mowa będzie o wspomnianym odbiciu bo w zasadzie to nas najbardziej interesuje. Chyba myślimy o poszukiwaniu odpowiednich miejsc do zajęcia pozycji?

 

Overbalance, złamanie trendu spadkowego itd ma już miejsce. Nie będę się więcej gdyż jest to temat na kilka godzin wykładu. Ja to raczej robię znacznie krócej w formie praktycznej podczas szkoleń indywidualnych. Wolę podejście „wykresowe” aniżeli piękny monolog wykładowy z samej teorii.

 

 

Analiza techniczna FUSD – interwał dzienny.

Na dziennym wykresie widać swing wzrostowy znacznie przekraczający swoim rozmiarem poprzednie korekty. Zatem teraz oczekujemy korekty, dogodnego wsparcia i jazda w górę.

Jak to się ma w korelacji do indeksów giełdowych?

Jeśli giełdy mają spadać to waluty względem PLN i/lub indeks USD powinny rosnąć, tak w skrócie mogę napisać przyszłych wydarzeniach.

 

Aha, to co napisałem jest planem na przyszłe sesje. W tej chwili istnieją jedynie podstawy do poszukiwania okazji inwestycyjnych na wzrost. Brak jeszcze wsparć i sygnałów. Zmienił się jedynie sentyment i technicznie istnieje gotowość do odbicia.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz