Analizy

Sytuacja sesyjna SP500, H1 i H4, 12.10

Podziel się postem:

Zamieszczam analizę kontraktów indeksu SP500 w trakcie sesji, z uwagi na dość ciekawe miejsce pod względem inwestycyjnym. Możliwe że spadek osiągnął dołek korekty i obecna zwyżka jest początkiem ruchu wzrostowego.

Ruch o jakim piszę jest intra więc o zasięgach większych na tę chwilę za wcześnie jest pisać.

 

 

Wykres h1.

Na wykresie najważniejsze dla mnie to przebicie linii trendu spadkowego fali C (prawdopodobnie?). Wzwiązku z tym przed nami ruch w górę.  Na tę chwilę zasięg szacuje minimalnie na równość 1:1 ale potencjał widzę znacznie większy.

 

 

Wykres H4.

Na wykresie o szerszej skali czasowej widać spadek przeze mnie oszacowany na  dolnej linii trendu (niebieski obszar), po czym cena wykonała pierwszy ruch wzrostowy i obecnie po korekcie przebiła linię trendu (wspomnianą z oceny rynku H1).

Zasięg bieżącego ruchu można oszacować znacznie dalej, mianowicie górne ograniczenie kanału. Za wcześnie aby o tym pisać już teraz. Ważne żeby reagować na sygnały i w odpowiednim momencie pobierać pozycję. Rynku gonić nie zalecam gdyż w razie niepowodzenia strategia daje w „łeb” i uszczupla „depo”. Jak wiemy nie każde zagranie musi dać zysk,  ale przy odpowiednim zarządzaniu kapitałem mamy wielkie szanse na trwałe zyski z giełdy.

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz