Aktualności Analizy Analizy akcji Ekonomia Komentarze i opinie Serwis poleca

Spółka z NewConnect z rekordowym zyskiem kwartalnym, 07.08.2018r.

Podziel się postem:

 

MBF Group z rekordowym zyskiem netto za II kwartał 2018

Udany debiut spółki portfelowej spowodował, że MBF Group S.A. mógł pochwalić się rekordowym zyskiem netto za II kwartał 2018 roku na poziomie ponad 15 mln zł.

Jak podała spółka w raporcie okresowym za II kwartał br. w ujęciu jednostkowym w II kwartale 2018 roku spółka wypracowała zysk netto w wysokości 15.419.328 zł. Wynik skonsolidowany po II kwartale 2018 roku potwierdza bardzo dobry wynik jednostkowy narastająco odnotowano 15.244.189 zł zysku netto (przy stracie 152.909 zł rok wcześniej) oraz 3.532.909 zł przychodów ze sprzedaży (przy wyniku 3.208.684 zł rok wcześniej).

– Powyższe dane finansowe są wynikiem upublicznienia spółki Vabun S.A., dzięki czemu po raz pierwszy można było urealnić wycenę posiadanych aktywów. tłumaczy Robert Krassowski, prezes MBF Group – Warto przy tym zaznaczyć, że obecnie spółka nie jest zainteresowana zbyciem akcji Vabun S.A. i koncentruje się na jak najlepszej współpracy biznesowej i rozwoju tej firmy, tak aby ewentualna transakcja sprzedaży całego pakietu odbyła się po znacznie wyższej wycenie podsumowuje Krassowski.

Zgodnie z przekazywanymi informacjami spółka nie zamierza spoczywać na laurach. Zarząd MBF Group poinformował, że do końca bieżącego roku firma podpisze co najmniej jedną umowę na wyłączność w zakresie ścisłej współpracy z przedsięwzięciem biznesowym, który finalnie zakończy się upublicznieniem na giełdzie.

– W jeden z takich projektów zaangażowany osobiście jest czołowy reprezentant kraju w piłce nożnej, co bez wątpienia będzie miało niemałe znaczenie dla rozpoznawalności przedsięwzięcia oraz końcowego sukcesu finansowego. uchyla rąbka tajemnicy prezes MBF Group Drugi projekt obecnie jest w fazie wstępnej analizy ryzyka i opłacalności oraz rozmów z potencjalnymi inwestorami, którzy chcieliby kooperować finansowo przy projekcie. wyjaśnia Krassowski.

Notowana na NewConnect spółka MBF Group wspiera spółki w procesie pozyskiwania finansowania oraz oferuje im merytoryczne wsparcie na wczesnych etapach rozwoju (seed, start-up itd.). Przygotowuje kompleksowe analizy, szacuje ryzyko oraz ocenia potencjał poszczególnych przedsięwzięć. Oferuje transfer know-how w zakresie zarządzania i rozwoju danej firmy.

 

Źródło: Biuro Zarządu MBF Group S.A.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz