Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- Orange Polska, 12.11.2019r.

Podziel się postem:

 

Kurs akcji Orange Polska wzrósł podczas poprzedniej sesji o 1,04%, wykazując relatywną siłę na tle spadkowego zachowania większości największych spółek z GPW. Walory OPL poruszają się w ramach krótkoterminowego trendu wzrostowego, który wg DMI / ADX posiada umiarkowany impet. Linia ADX wynosi nieco ponad 28 punktów i jest to oznaka umiarkowanej siły fali wznoszącej kurs, zlokalizowany 13 procent poniżej tegorocznego rekordu hossy.

Notowania niniejszych akcji naruszyły w ostatnich dniach górne ograniczenie średnioterminowej konsolidacji 6,48 – 5,82 zł, co subtelnie przywraca pozytywny sentyment dla długich pozycji na wykresie OPL. Ponadto wg ujęcia wskaźnika CCI dla tego rynku wygenerowana została w ostatnich dniach pozytywna zbieżność, pokazująca objęcie prowadzenia przez kupujących. Doszło jednak do przesilenia zwrotnego przez poziom +100 punktów i teraz popyt potrzebuje zawrócenia linii CCI na północ, aby ww. wstęp do fali umacniania uzyskał ponownie super impet.

W ostatnich dniach analizowany walor dynamicznie odszedł od istotnego wsparcia 5,82 zł, potwierdzając wielokrotnie pro-popytowo punkt zwrotny TL 6,26 zł. W związku z tym warto teraz obserwować reakcje kursu OPL wobec strefy oporów 6,48 – 6,79 – 6,87 – 6,94 zł, gdyż posiada ona podwyższoną wg analizy technicznej rangę. Do tego trzeba mieć na uwadze zawrócenie w górę szybkiej linii STS i relatywnie podwyższone poziomy RSI wobec bariery zwrotnej 50 punktów. Z kolei wg długofalowego spojrzenia należy odnotować fakt, iż rynek OPL znajduje się pod wpływem dodatnich zmian na kopertach cenowych i średnich r-MMA, co stawia ten walor w grupie relatywnie silnych tuzów z Wig20.

 

Opór: 6,48 – 6,79 – 6,87 – 6,94 – 7,23;

Wsparcie: 6,26 – 6,14 – 5,95 – 5,82 – 5,73 – 5,03;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX:  umiarkowana zależność wzrostowa.

1TPS_PLDaily.png

2TPS_PLDaily.png

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz