Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- Globe Trade Centre, 14.03.2019r.

Podziel się postem:

 

Kurs walorów GTC potwierdził w tym tygodniu lokalne wsparcie 9,16 zł, generując wolumen na znacząco niższym poziomie względem średniej, 20- sesyjnej aktywności. Ponadto przedstawione akcje zaprezentowały na ostatniej sesji spłaszczoną zmienność wobec silnych wahań swojego benchmarku i wzrostu mWig40 o 1,1%. Niemniej jednak walor ten wyrysował wczoraj świecę objęcia hossy i wzrostowego Marubozu, co umożliwia zerkanie na opór 9,33 zł. Jego przełamanie otworzyłoby nową przestrzeń, w notowaniach GTC, do zwiększania zmienności.

Niniejsze akcje znajdują się w szerokiej, średnioterminowej konsolidacji 8,80 – 9,50 zł. Ostatnie nieco ponad 40 sesji doprowadziło do potwierdzenia twardego wsparcia 8,37 zł, po czym notowania zwyżkowały w okolice maksimów z lipca 2018 roku. Udało się w tym czasie wybronić silne wsparcie 8,99 zł, znad którego wyprowadzono techniczną kontrę, której impet jest nadal podtrzymany.

Spółka GTC weszła podczas ostatnich 20 sesji w ruch wstępujący do nowej fali hossy wg szybkich średnich r-MMA / CCI, STS, DMI / ADX. Widać na nich klasyczny, wygenerowany układ trendu wzrostowego dla GTC. Dają one pole do dalszych zwyżkowych zmian, czemu przychyla się dwutygodniowe Price Action z opcją rozwinięcia umacniania i przesilenia wg CCI / DMI. W związku z powyższym kluczowe dla średnioterminowego układu sił na GTC będzie wybicie się kursu z 40- sesyjnego zakresu 8,40 – 9,50 zł.

 

Opór: 9,33 – 10,08;

Wsparcie: 9,16 – 8,99 –  8,84 – 8,37;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: wstępująca zależność wzrostowa.

11GTC_PLDaily.png

1GTC_PLDaily.png

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz