Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- ENEA, 15.11.2019r.

Podziel się postem:

 

Kurs akcji ENEA potwierdził podczas minionej sesji istotność punktu spustowego TL 8,80 zł, oczywiście na korzyść strony popytowej. Z drugiej strony minione dwa dni obrotu zanegowały negatywnie dla rynku byka wcześniejsze wybicie na północ przez opór linii spadkowej i barierę 9,14 zł. Wczorajsza wymiana doprowadziła do umiarkowanego wzrostu notowań ENA o 0,73% przy wolumenie w wysokości 0,93- krotności średniej aktywności z poprzednich 20 sesji. Zauważmy, że walor ten posiada podwyższoną zmienność, która w ujęciu pięciosesyjnym wynosi ok. 3,7% i jest znacznie większa od średniej zmienności z poprzednich 20 sesji, co pozycjonuje notowania ENA w nowym, wzrostowym układzie sił. Ponadto ostatnie notowania z 10 sesji przyniosły wzrost o 6,34%, wyprowadzony przy znacznie podbitym obrocie.

Kurs wskazanych walorów dynamicznie oddalił się od wsparcia 8,80 zł, które zostało potwierdzone, więc teraz uwaga graczy musi zostać przesunięta na nieco wyżej położony punkt spustowy 9,14 zł. Jego przełamanie powinno wykreować dla średniego terminu pozytywny impet wg ujęcia Price Action.

Notowania niniejszych akcji prowadzone są sygnałem kupna aktywowanej, pozytywnej zbieżności na wolnych r-MMA i liniach STS. Do tego wolne koperty cenowe przedstawiają wstępujący układ byka, który istotnie podważa korekcyjne podejście wg DMI / ADX. Można zatem obserwować średni horyzont czasowy pod kątem przeważania ww. sygnałów na korzyść jednej strony transakcyjnej. Przy czym wybicie z zakresu 8,00 – 9,50 zł powinno zostać wyprowadzone na zwiększonej aktywności, aby konkretny sygnał kierunkowy uzyskał wysoką wiarygodność transakcyjną.

 

Opór: 9,14 – 9,28 – 9,34 – 9,58 – 10,06;

Wsparcie: 8,80 – 8,67 – 8,49 – 8,33 – 7,79 – 7,51;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: korekta spadkowa.

1ENA_PLDaily.png

2ENA_PLDaily.png

Michał Pietrzyca 

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz