Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- ENEA, 13.09.2018r.

Podziel się postem:

 

Kurs ENA zachował podczas minionej sesji układ wąskiej konsolidacji 7,27 – 7,65 zł pomimo intratnego wzrostu o 1,06% przy wolumenie w wysokości 1,1- krotności średniej aktywności z poprzednich 20 sesji. Zauważmy, że walor ten posiada podwyższoną zmienność, która w ujęciu pięciosesyjnym wynosi ok. 3,93% i jest większa od średniej zmienności z poprzednich 20 sesji, co pozwala na wyjście notowań ENA z ww. zakresu zmiany. Ponadto ostatnie notowania z 5 sesji przyniosły spadek o 4,73%, wyprowadzony przy standardowym obrocie.

Kurs wskazanych walorów dynamicznie oddalił się od wsparcia 7,29 zł, które zostało potwierdzone, więc teraz uwaga graczy musi zostać przesunięta na nieco wyżej położony punkt spustowy 8,24 zł. Jego przełamanie powinno wykreować dla średniego terminu pozytywny impet wg ujęcia Price Action.

Notowania niniejszych akcji prowadzone są sygnałem kupna aktywowanej, pozytywnej dywergencji na RSI / CCI i wolnym STS. Z drugiej strony DMI / ADX przedstawia przesilony impuls rynku niedźwiedzia, który istotnie podważa pozytywne podejście, jakie umożliwia odbicie notowań z rejonu dolnego ograniczenia klasycznego kanału spadkowego. Można zatem obserwować średni horyzont czasowy pod kątem przeważania ww. sygnałów na korzyść jednej strony transakcyjnej.

 

Opór: 8,24 – 8,56 – 10,70;

Wsparcie: 7,51 – 7,29 – 7,04;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: bardzo silny trend spadkowy.

 

1ENA_PLDaily.png

2ENA_PLDaily.png

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz