Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- ENEA, 10.08.2018r.

Podziel się postem:

 

Kurs ENA zachował podczas minionej sesji układ wąskiej konsolidacji 9,58 – 9,12 zł pomimo intratnego wzrostu o 1,61% przy wolumenie w wysokości 0,5- krotności średniej aktywności z poprzednich 20 sesji. Zauważmy, że walor ten posiada podwyższoną zmienność, która w ujęciu pięciosesyjnym wynosi ok. 2,21% i jest większa od średniej zmienności z poprzednich 20 sesji, co pozwala na wyjście notowań ENA z ww. zakresu zmiany. Ponadto ostatnie notowania z 5 sesji przyniosły wzrost o 2,6%, wyprowadzony przy standardowym obrocie.
Kurs wskazanych walorów dynamicznie oddalił się od wsparcia 9,07 zł, które zostało potwierdzone, więc teraz uwaga graczy musi zostać przesunięta na nieco wyżej położony punkt spustowy 10,89 zł. Jego przełamanie powinno podtrzymać wykreowany dla średniego terminu pozytywny impet.
Notowania niniejszych akcji prowadzone są sygnałem kupna aktywowanej, pozytywnej dywergencji na RSI / CCI. Także DMI / ADX przedstawia wstępujący trend wzrostowy, który istotnie podważa negatywne podejście na średnich r-MMA. Można zatem obserwować średni horyzont czasowy pod kątem przeważania ww. sygnałów na korzyść jednej strony transakcyjnej.
Opór: 10,89 – 12,57 – 13,49;
Wsparcie: 9,44 – 9,07 – 8,74;
Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: wstępujący trend wzrostowy.
 1ENA_PLDaily.png
 2ENA_PLDaily.png
Michał Pietrzyca
DM Boś
Podziel się postem:

Dodaj komentarz