Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- CCC, 27.08.2018r.

Podziel się postem:

 

Walory CCC uzyskały w ramach ostatnich czterech sesji świecę objęcia wzrostowego i przełamanie ważnego oporu 215,15 zł. Takie zachowanie uzyskało podwyższony wolumen rzędu 1,1- krotności średniej aktywności z poprzedniego tygodnia handlu. Ponadto notowania CCC wzrosły w tym czasie o 7,76%, osiągając zmienność na wyższym poziomie od średnich wahań z minionych 5 sesji. Przeprowadzony ruch wzrostowy wymusił na DMI i ADX wykształcenie lekko pozytywnego, zwyżkowego impetu, więc jeśli zachowane zostanie pobliskie wsparcie 215,15 zł to prawdopodobnie ww. wskaźnik uzyska silniejszy impet, wprowadzający notowania CCC do fazy hossy.
Akcjogram CCC ma za sobą silną serię zniżek o skali ok. 39%, jaką przeszedł w okresie od końca stycznia br. aż do początku lipca br., kiedy to ww. walory osiągnęły rekordowo niski, w ujęciu rocznym, poziom 191,00 zł. Zauważmy, że po nałożeniu na notowania CCC wzrostowego, długofalowego kanału Pitchforka można zauważyć górne ograniczenie w okolicy 329 zł. Z kolei linia środkowa tego kanału często przyciąga kurs i obecnie znajduje się w rzucie pionowym przy 270 zł.
Aktualnie wskaźnik CCI posiada świeży statystycznie, wygenerowany sygnał do umacniania, gdyż aktywowano układ pozytywnej zależności tuż po wyjściu ponad +100 punktów. To oznacza, że w takim stanie opory mają mniejsze znaczenie od wsparć i częściej są neutralizowane niż traktowane z podwyższoną istotnością. W przedstawionym układzie podtrzymanie wymienionych, pro-wzrostowych wskazań kieruje uwagę graczy na najbliższy istotny opór 226,70 zł.
Opór: 226,70 – 242,58 – 278,85;
Wsparcie: 215,15 – 206,20;
Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX:  umiarkowana tendencja wzrostowa.
 1CCC_PLDaily.png
 2CCC_PLDaily.png
Michał Pietrzyca
DM Boś
Podziel się postem:

Dodaj komentarz