Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- CCC, 20.03.2020r.

Podziel się postem:

 

Analizowany walor wyrysował wczoraj świecę Marubozu wzrostowego objęcia, która nie potrzebuje potwierdzenia, aby wyeksponować rynek CCC pod układ odreagowania i częściowego zniesienia ostatnich, mocnych spadków. Walor ten posiada ważne wsparcia przy 27,91 – 24,98 zł, których przełamanie podważyłoby pozytywne nastawienia wg szybkiego Price Action. Nie można nie oceniać siły podaży, która musi zdecydować czy warto bronić lokalne, słabe opory 32,66 – 36,18 zł.

Ostatnie, spadkowe zmiany na RSI najbardziej przypominają zależności z 2011 roku, kiedy wskaźnik ten zanotował ok. 11 punktów, podobnie jak w tym tygodniu. Zauważmy, że teraz linia RSI (14) z ujęcia dziennego zawróciła na północ a kurs podbił wczoraj o 18,49% z wiadomych przyczyn fundamentalnych. Niemniej dane ilościowe wskazują przeważanie popytowe i zwrot wg DMI / ADX na styl wstępującej, silnej korekty wzrostowej. Przy czym w 2011 roku taki bias change na RSI zmienił trend ze spadkowego na wzrostowy a notowania CCC wyskoczyły na roczne maksima już po 320 sesjach od arcyważnego zawrócenia linii RSI spod 11-15 punktów. Takie spolaryzowanie notowań skokiem wolumenu, dodatnimi dynamikami wzrostowymi na kursie i przejściem z fazy przewlekłej słabości do wstępującej siły wg RSI z pewnością jest mocną bazą dla zdrowej korekty czy odreagowania na CCC.

Nie wolno jednak bagatelizować głównego trendu wg wolnych średnich r-MMA z modelu Guppy’ego, gdyż silniejsza podaż może się reaktywować przy oporach wyższego rzędu i wówczas wystąpienie dziennej świecy momentum spadkowego połączone ze skokiem wolumenu powinno przekreślać wzrostowe price action i zwiększać presję do spadków notowań.

Opór: 32,66 – 36,18 – 51,22;

Wsparcie: 27,91 – 24,98 – 23,32 – 18,71;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX:  korekta wzrostowa.

1CCC_PLDaily.png

2CCC_PLDaily.png

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz