Aktualności Analizy Analizy akcji

Spółka dnia- CCC, 18.06.2018r.

Podziel się postem:

 

Walory CCC uzyskały w ramach ostatnich dwóch sesji świecę engulfinga wzrostowego i przełamanie ważnego oporu 235,95 zł. Takie zachowanie uzyskało podwyższony wolumen rzędu 1,26- krotności średniej aktywności z poprzedniego miesiąca. Ponadto notowania CCC wzrosły w tym czasie o 1,86%, osiągając zmienność na wyższym poziomie od średnich wahań z minionych 5 sesji. Przeprowadzony ruch wzrostowy wymusił na DMI i ADX wykształcenie lekko pozytywnego, korekcyjnego impetu, więc jeśli zachowane zostanie pobliskie wsparcie 235,95 zł to prawdopodobnie ww. wskaźnik uzyska silniejszy impet, wprowadzający notowania CCC do fazy hossy.
Akcjogram CCC ma za sobą silną serię zniżek o skali ok. 27,10%, jaką przeszedł w okresie od końca stycznia br. aż do 23 marca br., kiedy to ww. walory osiągnęły rekordowo niski, w ujęciu ośmiomiesięcznym, poziom 225,80 zł. Zauważmy, że po nałożeniu na notowania CCC wzrostowego, długofalowego kanału Pitchforka można zauważyć górne ograniczenie w okolicy 375 zł. Z kolei linia środkowa tego kanału często przyciąga kurs i obecnie znajduje się w rzucie pionowym przy 309 zł.
Aktualnie wskaźnik CCI posiada świeży statystycznie, wygenerowany sygnał do umacniania, gdyż aktywowano układ pozytywnej zależności tuż po wyjściu ponad -100 punktów. To oznacza, że w takim stanie opory mają mniejsze znaczenie od wsparć i częściej są neutralizowane niż traktowane z podwyższoną istotnością. W przedstawionym układzie podtrzymanie wymienionych, pro-wzrostowych wskazań kieruje uwagę graczy na najbliższy istotny opór 242,58 zł.
Opór: 242,58 – 278,85;
Wsparcie: 235,95 – 218,30;
Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX:  korekta wzrostowa.
 1CCC_PLDaily.png
 2CCC_PLDaily.png
Michał Pietrzyca
DM Boś
Podziel się postem:

Dodaj komentarz