Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- CCC, 10.07.2018r.

Podziel się postem:

 

Walory CCC uzyskały w ramach ostatnich dwóch sesji świecę engulfinga wzrostowego i przełamanie ważnego oporu 198,75 zł. Takie zachowanie uzyskało podwyższony wolumen rzędu 1,4- krotności średniej aktywności z poprzedniego kwartału. Ponadto notowania CCC wzrosły w tym czasie o 4,52%, osiągając zmienność na wyższym poziomie od średnich wahań z minionych 20 sesji. Przeprowadzony ruch wzrostowy wymusił na DMI i ADX wykształcenie lekko pozytywnego, korekcyjnego impetu, więc jeśli zachowane zostanie pobliskie wsparcie 198,75 zł to prawdopodobnie ww. wskaźnik uzyska silniejszy impet, wprowadzający notowania CCC do fazy hossy.

Akcjogram CCC pokonał wczoraj linię miesięcznej zależności spadkowej i aktywował układ pozytywnej dywergencji, co zbiegło się w czasie z wyczerpaniem zależności oscylacyjnych, spadkowych na wskaźniku CCI na danych z poprzednich 40 sesji. Tak mocna, pro-popytowa, techniczna struktura wskaźnikowo – cenowa powinna prowadzić do dalszego opadania indeksu ADX jeśli oczywiście notowania CCC będą co jakiś czas skokowo przenosić się na wyższą cenowo półkę.

Aktualnie wskaźnik RSI posiada świeży statystycznie, wygenerowany sygnał do umacniania, gdyż aktywowano układ pozytywnej zależności tuż po wyjściu ponad 30 punktów. To oznacza, że w takim stanie opory mają mniejsze znaczenie od wsparć i częściej są neutralizowane niż traktowane z podwyższoną istotnością. Linia RSI po prostu zerwała ostatnio często rozgrywaną zależność spadkową i teraz próbuje wejść we wzrostową statystykę, zmieniając układ sił na rynku CCC na korzyść kupujących. W przedstawionym układzie podtrzymanie wymienionych, pro-wzrostowych wskazań kieruje uwagę graczy na najbliższy, średnioterminowy istotny opór 254,85 zł.

 

Opór: 254,85 – 278,85;

Wsparcie: 198,75 – 191,99;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX:  korekta wzrostowa.

1CCC_PLDaily.png

2CCC_PLDaily.png

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz