Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- Capital Park, 13.03.2020r.

Podziel się postem:

 

Analizowane walory zanotowały wczoraj w trakcie sesji najpierw szybką korektę spadkową rzędu 6% a następnie dynamiczne odskoczenie kursu CPG na północ względem wsparcia 7,65 zł. Wskaźnik Beta niniejszych akcji wynosi 0,56 a kurs podlega niespełna 8,2% zmienności, mierzonej w ujęciu narastającym, tygodniowym, co łącznie oznacza, że walor CPG jest mniej ryzykowny od swojego benchmarku Wig.

Bliski, silny opór 8,95 zł blokuje notowania CPG przed wejściem na wzrostową ścieżkę. Warto także dostrzec, że nadal model Guppy’ego podtrzymuje układ impulsu zwyżkującego, czytany w oparciu o wzrostowe poruszanie się średnich r-MMA z większości wstęg średnioterminowych i długofalowych. Układ price action wybija notowania przez górne ograniczenie konsolidacji 8,50 – 7,40 zł i tak należy rozpatrywać wykres akcji CPG.

Zauważmy, że walor CPG znajduje się przeszło 85% powyżej dołka z poprzednich 52 tygodni handlu. Natomiast podczas lutowo – marcowej fali spadkowej Wig-u o blisko 24% walor ten zanotował +16%. W ujęciu r/r walor ten notuje ok. +36,43%. Najszybsze wskaźniki analizy technicznej zapraszają popyt do odważniejszych interakcji, ale kurs musiałby się wybić najpierw powyżej TL 9,00 zł, aby ww. podważenie konsolidacji zaczęło zamieniać się w ujęcie wstępującej, nowej fali hossy.

 

Opór: 8,95 – 9,00;

Wsparcie: 8,05 – 7,65 – 7,35 – 6,67;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: wstępująca tendencja wzrostowa.

1cpgplDaily.png

2cpgplDaily.png

Michał Pietrzyca 

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz