Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- BOGDANKA, 2.07.2018r.

Podziel się postem:

 

Akcjogram LWB jest w układzie pięciosesyjnym istotnie silniejszy od indeksu Wig, zyskując w tym zakresie czasu dokładnie 2,67% wobec -1,16% zmiany na średniej giełdowej szerokiego rynku. Z drugiej strony kurs LWB traci 16,74% r/r przy 8,98% zniżce Wig-u, liczone za ten sam okres. Bogdanka jest zatem tylko chwilowo, relatywnie silniejsza wobec Wig, natomiast wg pomiaru r/r  widać zapisaną, pokaźną falę spadkową, która sprowadziła wskaźnik RSI do bardzo rzadko spotykanych 13-19 pkt. na LWB. Obecnie linia RSI oscylacyjnie porusza się w górę w stronę zwrotnych 50 pkt.
Pamiętajmy, że niniejsze akcje charakteryzują się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów z uwagi na ilość zawieranych transakcji. Uważane są za bardzo płynne. W ostatnich kilku dniach wyraźnie wzrosło zainteresowanie tymi akcjami, gdyż średni, pięciosesyjny wolumen wskazał dwa razy wyższą wartość od średniej, miesięcznej aktywności handlu. Kurs charakteryzuje się podwyższoną zmiennością, która w ciągu ostatnich sesji mocno wzrosła i jako pięciosesyjna średnia wynosi aktualnie 5,5% wobec 3,1% zmienności, odczytanej dla miesięcznej średniej na akcjach LWB.
Krótkoterminowe, techniczne spojrzenie mówi o fazie trendu bocznego wg STS / CCI, co osłabia kreowany wg DMI rynek niedźwiedzia na niniejszych akcjach. Ich trend wg ADX uznawany jest za mocny, ale zauważmy, że jest to wynik pomiarów tylko z poprzednich 14 sesji. Jeśli lokalne oscylacje pomogą zachować i potwierdzić w ujęciu liniowym wsparcie 49,32 PLN, które walor uzyskał i potwierdził w trakcie poprzedniego dnia handlu, to wówczas do gry prawdopodobnie wejdzie odważniejszy popyt, widząc impuls zwrotny w chwilowej tendencji bocznej wg konsolidacji 55 – 48 zł.
Opór: 54,97 – 55,98 – 60,85;
Wsparcie: 49,32 – 48,54 – 45,16;
Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: trend spadkowy.
 1LWB_PLDaily.png
 2LWB_PLDaily.png
Michał Pietrzyca
DM Boś
Podziel się postem:

Dodaj komentarz