Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- BOGDANKA, 15.06.2018r.

Podziel się postem:

 

Akcjogram LWB jest w układzie pięciosesyjnym istotnie silniejszy od indeksu Wig, zyskując w tym zakresie czasu dokładnie 3,08% wobec -1,36% zmiany na średniej giełdowej szerokiego rynku. Z drugiej strony kurs LWB traci 13,55% r/r przy 2,94% zniżce Wig-u, liczone za ten sam okres. Bogdanka jest zatem tylko chwilowo, relatywnie silniejsza wobec Wig, natomiast wg pomiaru r/r  widać zapisaną, pokaźną falę spadkową, która sprowadziła wskaźnik RSI do bardzo rzadko spotykanych 13-19 punktów na LWB.
Pamiętajmy, że niniejsze akcje charakteryzują się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów z uwagi na ilość zawieranych transakcji. Uważane są za bardzo płynne. W ostatnich kilku dniach nieznacznie wzrosło zainteresowanie tymi akcjami. Kapitalizacja spółki wynosi 1,82 mld zł a wartość akcji w wolnym obrocie sięga 441 mln zł. Kurs charakteryzuje się przeciętną zmiennością, która w ciągu ostatnich sesji nieznacznie spadła i jako pięciosesyjna średnia wynosi aktualnie 2,7% wobec 3,35% zmienności, odczytanej dla miesięcznej średniej na akcjach LWB.
Krótkoterminowe, techniczne spojrzenie mówi o fazie wstępującego, wzrostowego przesilenia kursu LWB wg CCI / STS, co wzmacnia kreowany wg DMI rynek byka na niniejszych akcjach. Ich trend wg ADX uznawany jest za wstępujący, ale zauważmy, że jest to wynik pomiarów z poprzednich 14 sesji. Jeśli lokalne oscylacje pomogą zachować i potwierdzić w ujęciu liniowym wsparcie 52,08 PLN, które walor uzyskał i potwierdził w trakcie poprzedniego dnia handlu, to wówczas do gry prawdopodobnie wejdzie odważniejszy popyt, widząc impuls przesilenia w chwilowej tendencji wzrostowej.
Opór: 53,57 – 55,98 – 60,85;
Wsparcie: 52,08 – 49,32 – 48,54;
Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: wstępujący trend wzrostowy.
 1LWB_PLDaily.png
 2LWB_PLDaily.png
Michał Pietrzyca
DM Bossa
Podziel się postem:

Dodaj komentarz