Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- BOGDANKA, 14.12.2018r.

Podziel się postem:

 

Akcjogram LWB przełamał wczoraj linię trendu spadkowego, co wytrąciło negatywny impet na średnich r-MMA w modelu Guppy’ego. Bogdanka dzięki temu jest w układzie 10- sesyjnym istotnie silniejsza od indeksu Wig, zyskując w tym zakresie czasu dokładnie 4,44% wobec +0,92% zmiany na średniej giełdowej szerokiego rynku. Z drugiej strony kurs LWB traci 21,12% r/r przy 5,75% zniżce Wig-u, liczone za ten sam okres. Bogdanka jest zatem tylko chwilowo, relatywnie silniejsza wobec Wig, natomiast wg pomiaru r/r  widać zapisaną, pokaźną falę spadkową, która sprowadziła wskaźnik RSI do bardzo rzadko spotykanych 13 – 19 pkt. na LWB. Obecnie linia RSI oscylacyjnie porusza się w górę w stronę zwrotnych 70 pkt.

Pamiętajmy, że niniejsze akcje charakteryzują się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów z uwagi na ilość zawieranych transakcji. Uważane są za bardzo płynne. Wczoraj wyraźnie wzrosło zainteresowanie tymi akcjami, gdyż sesyjny wolumen wskazał o połowę wyższą wartość od średniej, miesięcznej aktywności handlu. Kurs charakteryzuje się podwyższoną zmiennością, która w ciągu ostatnich sesji mocno wzrosła a jako jednosesyjna wartość wynosi aktualnie 5,20% wobec 2,88% zmienności, odczytanej dla miesięcznej średniej na akcjach LWB.

Krótkoterminowe, techniczne spojrzenie mówi o fazie trendu wzrostowego wg DMI / ADX, RSI / CCI, co wzmacnia kreowany wg szybkich r-MMA rynek byka na niniejszych akcjach. Jeśli lokalne oscylacje pomogą zachować lub potwierdzić w ujęciu liniowym wsparcie 53,11 PLN, które walor uzyskał i potwierdził w trakcie poprzedniego tygodnia handlu, to wówczas do gry prawdopodobnie wejdzie odważniejszy popyt, widząc impuls zwrotny w chwilowej tendencji bocznej wg konsolidacji 56,80 – 53,20 zł.

 

Opór: 56,90 – 60,85 – 62,13 – 66,09;

Wsparcie: 53,11 – 51,70 – 50,77 – 45,16;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: trend wzrostowy o słabej sile.

 

1LWB_PLDaily.png

2LWB_PLDaily.png

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz