Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- BOGDANKA, 13.07.2018r.

Podziel się postem:

 

Akcjogram LWB przełamał w poprzednim tygodniu linię trendu spadkowego, co wytrąciło negatywny impet na średnich r-MMA w modelu Guppy’ego. Bogdanka dzięki temu jest w układzie pięciosesyjnym istotnie silniejsza od indeksu Wig, zyskując w tym zakresie czasu dokładnie 2,04% wobec -0,09% zmiany na średniej giełdowej szerokiego rynku. Z drugiej strony kurs LWB traci 19,70% r/r przy 8,00% zniżce Wig-u, liczone za ten sam okres. Bogdanka jest zatem tylko chwilowo, relatywnie silniejsza wobec Wig, natomiast wg pomiaru r/r  widać zapisaną, pokaźną falę spadkową, która sprowadziła wskaźnik RSI do bardzo rzadko spotykanych 13 – 19 pkt. na LWB. Obecnie linia RSI oscylacyjnie porusza się w górę w stronę zwrotnych 70 pkt.

Pamiętajmy, że niniejsze akcje charakteryzują się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów z uwagi na ilość zawieranych transakcji. Uważane są za bardzo płynne. Wczoraj wyraźnie wzrosło zainteresowanie tymi akcjami, gdyż sesyjny wolumen wskazał o połowę wyższą wartość od średniej, tygodniowej aktywności handlu. Kurs charakteryzuje się podwyższoną zmiennością, która w ciągu ostatnich sesji mocno wzrosła a jako jednosesyjna wartość wynosi aktualnie 6,50% wobec 3,77% zmienności, odczytanej dla miesięcznej średniej na akcjach LWB.

Krótkoterminowe, techniczne spojrzenie mówi o fazie trendu wzrostowego wg DMI / ADX, STS / CCI, co wzmacnia kreowany wg szybkich r-MMA rynek byka na niniejszych akcjach. Jeśli lokalne oscylacje pomogą zachować lub potwierdzić w ujęciu liniowym wsparcie 51,70 PLN, które walor uzyskał i potwierdził w trakcie poprzedniego tygodnia handlu, to wówczas do gry prawdopodobnie wejdzie odważniejszy popyt, widząc impuls zwrotny w chwilowej tendencji bocznej wg konsolidacji 56,60 – 48,40 zł.

 

Opór: 56,54 – 60,85;

Wsparcie: 51,70 – 50,77 – 45,16;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: trend wzrostowy o słabej sile.

 

1LWB_PLDaily.png

2LWB_PLDaily.png

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz