Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Spółka dnia- BIOMEDLUB, 7.05.2020r.

Podziel się postem:

 

Spółka BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek ma za sobą spektakularny wzrost. W trakcie ostatnich trzech miesięcy akcje wymaszerowały z poziomu 0,56 zł do maksimów 6,50 zł, co przekłada się na zwyżkę o ponad 1060 procent. W ten sposób walory BML zanegowały poprzednio dominujący, wieloletni trend spadkowy, który sprowadził kwotowania właśnie do ww. dołków cenowych z rejonów ekstremalnych 9,00 złotych. Zauważmy, że BML w ostatnich 19 sesjach kurs ukształtował formację quasi spodka cenowego a do tego przełamał wczoraj silny opór 3,80 zł na obrotach rzędu 1,51- krotności średniej aktywności z poprzednich 20 sesji. W ten sposób analizowany akcjogram podkreślił, że wg DMI / ADX znajduje się w umiarkowanym, ale arcyważnym dla długiego terminu trendzie wzrostowym. Do tego akcje BML oparły się wczorajsze słabości szerokiego rynku, gdzie Wig zanotował -1,57%. Przez ostatnie trzy sesje niniejsze walory oderwały się od trajektorii spadkowej Wig-u, przy czym jeszcze pod koniec sesji 30 kwietnia br. były mniej więcej w tym samym, relatywnym położeniu co szeroka średnia giełdowa z GPW.

Pamiętajmy jednak, że tak silne dynamiki wynikają z podwyższonej zmienności i ryzyka, więc powinny być obserwowane tylko przez doświadczonych inwestorów. Pięciosesyjna zmienność niniejszych akcji sięga w ujęciu uśrednionym 11,05% natomiast tylko dla minionej sesji wyniosła 10,63%. Na wykresie dziennym wyrysowano wczoraj świecę Marubozu wzrostowego objęcia, która oznacza dominowanie popytu. Walor ten posiada ważne wsparcia przy 3,80 – 2,99 – 2,63 zł, których przełamanie podważyłoby pozytywne nastawienia wg średnioterminowego i szybkiego Price Action. Nie można nie oceniać siły podaży, która musi zdecydować czy warto bronić lokalny opór 4,15 zł. Jego przełamanie prawdopodobnie zwiększyłoby zmienność BML i skierowało uwagę graczy na istotną strefę podażową 5,83 – 6,66 zł.

Co ciekawe średnie r-MMA wskazują od blisko 25 sesji intratny układ dla posiadaczy akcji BML, więc lokalna konsolidacja 4,15 – 3,24 zł, przez którą przechodzi dynamiczna linia wzrostowa, jest tylko przystankiem w trendzie wzrostowym a właśnie teraz wg DMI / ADX zaczęła się walka o wybicie górą z tej konsolidacji. Stąd przy bardzo wysokiej aktywności średnio 20 mln zł i dwucyfrowej zmienności walor ten jest teraz na radarach inwestorów. Zwłaszcza, iż zachował się wczoraj najlepiej z wszystkich emitentów z GPW, mając na uwadze także bardzo wysoki obrót rzędu 30,54 mln zł.

 

Opór: 4,15 – 5,83 – 6,66 – 9,02;

Wsparcie: 3,80 – 2,99 – 2,63 – 1,64 – 0,67;

Tendencja odczytywana na podstawie wskazań DMI / ADX: umiarkowany trend wzrostowy.

1bmlDaily.png

2bmlDaily.png

Michał Pietrzyca

DM Boś
Podziel się postem:

Dodaj komentarz