Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

S&P500: kumulowanie impetu, 15.09.2020r.

Podziel się postem:

 

Główna pochodna na nowojorski SPX oscyluje pomiędzy słabym oporem 3419 punktów a lokalnym pivotem – punktem spustowym 3323 punktów. Wybicie się notowań FUS500 z tego zakresu powinno nadać notowaniom wyższą zmienność i przede wszystkim ważne roszady wśród topowych spółek z NYSE.

Rynek byka wspierany jest przede wszystkim kontrolowaniem covidu-19, danymi ekonomicznymi (w tym optymistycznymi prognozami PKB dla III kw.), rosnącymi oczekiwaniami na dodatkowe bodźce fiskalne od Kongresu. Inwestorom z pomocą przychodzi także statystyka, gdyż ostatnie 26 razy SPX był wyżej r/r po zbliżonym, do tegorocznego, ciągu wzrostowym (wzrostowe pięć miesięcy pod rząd). Ponadto na rynku coraz częściej podnosi się prognozy zysków, mówiąc że III kwartał korporacyjnej Ameryki może zaskoczyć na poziomie wyników.

Rynkowi łatwiej jest kreować impet hossy i namnażać fale wzrostowe czy optymizm. Stąd po ostatniej korekcie spadkowej widoczny przystanek 3419 – 3323 pkt. uznawany jest przez tłum za formę kontynuacji przed nową falą kierunkową. Przy czym zwróćmy uwagę, jak wzrosła nam w ostatnich dwóch tygodniach zmienność na FUS500 (blisko o 150% wg ATR) przy wybiciu się dołem notowań z klina wzrostowego. Do tego RSI wyznaczył projekcje spadkowe, gubiąc momentum rynku byka. To zbyt trudny obraz gry, aby można było zerojedynkowo stawiać tylko na długie pozycje i optymistyczne scenariusze, jakie piszą uczestnicy tego rynku z USA.

bmo-FUS500.Daily.png

Wykres CFD na SP500 w ujęciu dziennym.

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz