Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

S&P500: istotny wzrost zmienności, 28.09.2021r.

Podziel się postem:

Gracze z USA prawdopodobnie rozpoczną wtorkową wymianę w minorowych nastrojach, gdyż nowojorskie futures tracą od 0,3% dla DJIA do aż 1,45% na indeks NASDAQ. Widać dalszy ruch wzrostowy rentowności US 10Y (+2,69%), co szkodzi spółkom technologicznym. Ponadto sytuacja Chin pogarsza nastroje i to wszystko przed wystąpieniem Powella.

Inwestorzy postępują tak, jakby Prezes Fed miał ostrzec dzisiaj, w przemówieniu przed Senacką Komisją Bankową, że niedawny wzrost inflacji może trwać dłużej niż oczekiwano. Zmiana retoryki Fed-u może wzmocnić pro-korekcyjne nastroje na rynkach. Technicznie patrząc FUS500 klasycznie kierują się na południe po potwierdzeniu oporu 4469 punktów, więc strefa popytu 4295 – 4245 pkt. jest teraz pilnie obserwowana przez byki.

Zauważmy także, że dla pochodnej SPX już 13 sesją rośnie zmienność wg ATR (14), co łączy się ze wstępowaniem słabości na RSI. Wskaźnik ten wyraźnie utracił momentum rynku byka, ale także jako oscylator wskazuje już na silne schłodzenie czy też wyprzedanie- jednak bez oznak pro-wzrostowej dywergencji. Mamy zatem sporą przestrzeń na FUS500 do rozegrania i to przy podbitej zmienności, co stanowi idealne środowisko transakcyjne, ale głównie dla doświadczonych i profesjonalnych inwestorów.

preopenFUS500.Daily.png

Wykres CFD na S&P500 w ujęciu dziennym.

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz