Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Sopro inwestuje i zwiększa możliwości produkcyjne zakładu w Nowinach, 26.08.2018r.

Podziel się postem:

 

Firma Sopro, producent innowacyjnych systemów chemii budowlanej, sfinalizowała zakup działki o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych, położonej w sąsiedztwie dotychczasowego zakładu w Nowinach. W ramach inwestycji powstanie m.in. nowoczesna linia produkcyjna oraz doskonale wyposażone laboratorium badawczo-rozwojowe. Przedsięwzięcie, szacowane na ok. 10 mln złotych, pozwoli znacząco zwiększyć wolumen produkcji.

W myśl długofalowej strategii rozwoju, a także doskonale przemyślanej ekspansji spółki na rynku lokalnym i w krajach środkowoeuropejskich, Sopro stawia na dynamiczny rozwój innowacyjnych grup produktowych z branży chemii budowlanej. Najnowsze rozwiązania technologiczne nie tylko pozwolą na zwiększenie wielkości produkcji, ale przełożą się na wzrost efektywności oraz znaczną rozbudowę oferty producenta.

Sopro Polska od kilku lat odnotowuje wzrosty sprzedaży i udziałów rynkowych, a jej obrót w 2018 roku szacowany jest na ponad 100 mln zł. Rozwój zakładu w Nowinach jest więc jednoznacznym potwierdzeniem słuszności obranej przez nas drogi biznesowej. Zwiększając możliwości produkcyjne staniemy się bardziej konkurencyjni oraz będziemy jeszcze precyzyjniej i szybciej odpowiadać na potrzeby płynące z rynku – zarówno w kontekście dużych projektów budowlanych, jak i inwestorów indywidualnych podkreśla Jacek Stalka- Prezes Zarządu Sopro Polska Sp. z o.o. – Dzięki temu, rozwiniemy nasze kompetencje nie tylko w Polsce, ale i w ramach całej grupy Sopro – dodaje.

Wedle planów, rozbudowa nowego zakładu zakończy się w 2021 roku.

 

InfoWire.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz