Aktualności Analizy Analizy akcji Ekonomia Forex Komentarze i opinie Serwis poleca

Wyniki mojego handlu przez ostatnie 3 miesiące.

Podziel się postem:

 

Dzisiaj nieco z inne beczki.

Pisanie analiz wymaga czasu i zaangażowania i jest to głównie czynność hobbystyczna. Lubię mieć świeże spojrzenie na rynek poprzez ciągłą kontrolę moich czytelników treści publikowanych co oznacza stawianie wymagań samemu sobie. To wszystko jednak procentuje, gdyż od kilku lat robię coraz mniej błędów inwestycyjnych.

Do tego drugą aktywnością poza inwestowaniem na własny rachunek jest szklenie z zakresu AT (niektórzy piszą, że AT nie działa!). Ja nie uczę tylko AT, uczę natomiast technik które sam stosuję i jak widać są skuteczne.

Dzisiaj zamieszczę 3-miesięczny wykres krzywej kapitału. Jest spokojny handel na niedużych pieniądzach ale bezpieczny i nieobarczony wielkim ryzykiem. Wynik za 3 miesiące to zyski ok. 30 % konta. Czy jest to dużo czy mało to rzecz dyskusyjna. Przy bardzo spokojnym handlu na niedużych pozycjach myślę, że wynik całkiem przyzwoity.

Często piszę o tym, że aby spokojnie handlować warto mieć stałe źródło dochodu. Ja uwielbiam swoją pracę, prowadzę ponadto działalność i wiele inwestuję w projekty nieruchomościowe. Giełda jest dla głównie dodatkiem i nie zamierzam rezygnować z tego modelu, ponieważ nie muszę odczuwać presji z powodu handlu na siłę.

Poniżej efekt handlu przez 3 miesiące na rynku wakacyjnym.

 

 

Co jakiś czas następuje wypłata a handel preferuję na stałym mm, tzn procent kapitału posiadanego. Wiadomo, wraz ze jego wzrostem wielkość pozycji rośnie.

 

W listopadzie mam jeszcze jedno miejsce na szkolenie. Odbywam maksymalnie dwa szkolenia w miesiącu. Czy warto? Hm, zawsze warto. Ja w swoim życiu odbyłem 3 szkolenia w tym jedno u tradera spoza polski. Moim zdaniem zawsze warto jeśli chce się wiązać życie z giełdą a nie tylko przygodę. Każde szkolenie coś mi dało a dzisiaj mogę świadomie przyznać, że mam już swoje techniki: sprawdzone, wygodne dla mnie i co ważne zajmujące mało czasu.

 

Od pewnego czasu nie czytam analiz, zerkam jedynie na notowania i kalendarium jako główne źródło wiedzy a zaufanie mam tylko do swojej wiedzy.

 

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz