Analizy

Rzut okiem na Indeks SP500, 21.08.2012r.

Podziel się postem:

Na dzisiejszej sesji za oceanem wygenerowano bardzo istotną świecę. Wszystko zadziało się po zamknięciu parkietów europejskich, podciągając ich ceny na końcówce  sesji. Również i na naszym rynku indeks wig20 nieco wzrósł co może skutkować jutrzejszą luką bessy. Pomimo wzrostu na wigu 20, zaobserwowałem słabość naszego parkietu w stosunku do innych giełd. Skala wzrostu i jego dynamika nie była tak duża jak np. na SP500 czy DAX.

Wracając do indeksu SP500…

Od kilku miesięcy ceny rosną w kanale zwężającym – klin (czerwone linie). Natomiast ostatnie dwie fale ułożyły się w klin wzrostowy (linie zielone) o zawężających się oscylacjach wewnątrz jego krawędzi. Warto zwrócić uwagę na przyspieszenie dynamiki wzrostów, co może skutkować równie szybkim spadkiem. Jakiego rodzaju spadek może nastąpić? Trudno na tę chwilę powiedzieć, minimalny zasięg to według AT szerokość podstawy klina, myślę że nie niżej niż poprzedni szczyt. Jeśli założymy tylko korektę.

Wspomniana formacja świecowa to objęcie bessy, a w zasadzie „wielkie objecie” dodatkowo wsparte długim górnym cieniem. W mojej ocenie to dość ważna wymowa dzisiejszej świecy, ponieważ powstała na oporach wynikających z obu linii klinów, a z psychologii rynku oznacza przewagę sprzedających mimo większości czasu sesji wzrostowej wraz z pokonaniem wielomiesięcznych szczytów i szybkim „odpadnięciem”.

Kolejnych ważnym elementem są wskazania oscylatorów. Oscylator szybki jak wolny generują sygnały sprzedaży, będąc jednocześnie na bardzo wysokich poziomach.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz