Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Rozchwianie rynków finansowych korzystne dla cen złota, 27.12.2018r.

Podziel się postem:

 

Bieżący tydzień przyniósł kontynuację ruchu wzrostowego cen złota. Po udanym poprzednim tygodniu, w poniedziałek cena złota podskoczyła z okolic 1260 USD za uncję do niemal 1270 USD za uncję, a wczoraj chwilowo wzbiła się nawet ponad 1280 USD za uncję. Podobnie jednak jak na rynku ropy, rozchwianie nastrojów inwestorów udzieliło się spekulantom na rynku złota i już pod koniec sesji cena złota wróciła do rejonu 1270 USD za uncję, w którym utrzymuje się także dziś rano.

Stronie popytowej na rynku złota sprzyjają dynamiczne zmiany na globalnych rynkach finansowych, obserwowane w tym tygodniu. W okresach podwyższonej zmienności notowania złota są uważane za tzw. „bezpieczną przystań” i przyciągają inwestorów zniechęconych spadkami notowań indeksów akcji oraz innych surowców i towarów, bardziej uzależnionych od oczekiwań dotyczących koniunktury w światowej gospodarce. Ta odwrotna zależność wywindowała ceny złota w poniedziałek oraz zepchnęła je w dół podczas wczorajszej sesji.

Na razie dobra passa nie opuszcza inwestorów na rynku złota, a średnioterminowa sytuacja techniczna sprzyja kupującym. Niemniej, najbliższe dni na tym rynku mogą być okresem podwyższonej zmienności i niekoniecznie pozytywnych zmian cen kruszcu.

FGOLDDaily_27.12.png

Notowania złota – dane dzienne

 

Dorota Sierakowska

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz