Analizy

Realizacja zysków, Aktualizacja wykresu Ciech, 15.10

Podziel się postem:

Dzisiaj cena osiągnęła poziom docelowy na wykresie spółki Ciech. Opisałem sytuacje na tym walorze kilka tygodni temu, gdzie sygnał powstał na dolnej granicy kanału (niebieskie linie). Od tego czasu cena delikatnie wzrastała do dnia dzisiejszego gdzie mieliśmy mocny atak popytu. Takie wystrzały nagle w okolicach oporów na bardzo dużych obrotach nakazują mi zwiększyć czujność.

 

Miejsce jest nieprzypadkowe, powiedział bym z góry oznaczone jako target. Widzimy wyraźny kanał wzrostowy na ważnej strefie fibo 76.4%. Dodatkowo swing jest równy pierwszemu w stosunku 1:1. Zatem proponuję pozbyć się części lub całości papierów i obserwować dalszy rozwój sytuacji.

W przypadku pozostawienia akcji w portfelu zalecam ustawienie stopu na poziomie 18.20 zł. Stop, który jest atrakcyjny w przypadku jego wybicia, ponieważ pozycja i tak będzie zyskowna.

Oczywiście potencjał do wzrostów oprócz wspomnianych obaw nadal pozostaje tym bardziej że w większości zarobek „siedzi” w portfelu a reszta i tak wyjdzie na plus.

 

Zysk z pozycji na dzień dzisiejszy od momentu powstania sygnału to 16-17%, gdzie zamykam część pozycji.

Dość solidny zarobek jak na 3 tygodnie.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz